7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Katarzyna Watral dołączyła do Śląska

WARTO PRZECZYTAĆ

Katarzyna Watral została nową piłkarką Śląska Wrocław. 15-letnia obrończyni będzie trenować z pierwszym zespołem i walczyć o miejsce w składzie, a jednocześnie grać w drużynie z Centralnej Ligi Juniorek U17.

Nowa piłkarka WKS-u do tej pory grała głównie w grupach męskich, w których była wyróżniającą się postacią. Ostatnio występowała w Moto-Jelczu Oława i właśnie z tego klubu dołącza do Śląska Wrocław.

– Kasię obserwowaliśmy już od dłuższego czasu, wiemy, jak potrafi grać i wiemy, że ma bardzo duży potencjał. Cieszymy się, że dołącza do Śląska, gdzie będzie ważną postacią zespołu z Centralnej Ligi Juniorek. Wierzę też, że wkrótce powalczy także o miejsce w składzie ekstraligowego WKS-u – mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.

Zawodniczka rozpoczęła przygotowania z pierwszym zespołem, miała także okazję uczestniczyć w obozie przygotowawczym w Kleszczowie.

– To bez wątpienia zawodniczka z dużym potencjałem, o dużych możliwościach, wpisująca się w nasz trend budowy zespołu w oparciu o zawodniczki z regionu. Jeśli będzie dalej tak solidnie i sumiennie pracować, to moim zdaniem szybko powalczy o miejsce w składzie zespołu z Ekstraligi, ale również ma szansę wejść na poziom reprezentacyjny. Jednak to wszystko musi być poparte ciężką pracą – zaznacza dyrektor ds. rozwoju Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.

– Kasia ma potencjał na zawodniczkę pierwszego zespołu. Podczas okresu przygotowawczego ciężko pracowała, ale wraz ze sztabem szkoleniowym i pionem sportowym stwierdziliśmy, że aktualnie będzie skupiać się na grze w CLJ U17. Nagłe przejście na codzienne obciążenia pierwszego zespołu groziły kontuzją, stąd decyzja o czasowym “przesunięciu” zawodniczki do zespołu CLJ17, gdzie mamy nadzieję będzie walczyła z drużyną się o najwyższe lokaty w Polsce. Teraz wszystko w nogach i głowie Kasi, jeśli będzie na co dzień wyróżniała się na naszym bezpośrednim zapleczu, na pewno dostanie szansę gry w pierwszym zespole. Zresztą mamy ją pod ciągłą obserwacją, ponieważ uczestniczy również w treningach z ekstraligową drużyną – mówi trener Śląska, Piotr Jagieła.

Zobacz również:  15 tys. mniej umów o dzieło w 2022 r., w stosunku do 2021 roku

Sama zawodniczka przyznaje, że najlepiej czuje się na środku obrony. – Zdecydowanie, to moja nominalna pozycja – podkreśla. – Cieszę się, że jestem w Śląsku, to dla mnie nowe wyzwanie. Miałam już okazję trenować z pierwszym zespołem i uczestniczyć w dwóch obozach przygotowawczych – z drużyną z Ekstraligi i CLJ U17. Było ciężko, ale atmosfera jest bardzo fajna – mówi Katarzyna Watral.

Co ciekawe, obrończyni miała już okazję zadebiutować w oficjalnym meczu WKS-u – w ostatnią niedzielę, kiedy Śląsk pokonał Sportową Czwórkę Radom 8:0 w pierwszej kolejce CLJ U17. – Dla obrony najważniejsze było, że na zero z tyłu – mówi z uśmiechem zawodniczka. – Wydaje mi się, że było dobrze, nasza bramkarka też dobrze się zaprezentowała, ale głównie atakowałyśmy i wykorzystywałyśmy te sytuacje. Teraz czekamy na kolejne spotkanie – przyznaje. A tym kolejnym spotkaniem będzie potyczka z KSP Kielce, która odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 16 na stadionie na Kłokoczycach.

Obrończyni związała się z klubem dwuletnią umową.

źródło: slaskwroclaw.pl

Odsłony: 0

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI