Ładowanie

Firma Keywords Studios, świadcząca usługi dla branży gier wideo rozpocznie działalność we Wrocławiu. W 2024 roku otworzy swój kolejny oddział w Quorum Office Park.

Keywords Studios we Wrocławiu! Gigant branży gamingowej otwiera biuro w kompleksie Quorum

Joanna Bim 11 lipca, 2023

Firma Keywords Studios, świadcząca usługi dla branży gier wideo rozpocznie działalność we Wrocławiu. W 2024 roku otworzy swój kolejny oddział w Quorum Office Park. Quorum, fot. Cavatina

Firma Keywords Studios, świadcząca usługi dla branży gier wideo rozpocznie działalność we Wrocławiu. W 2024 roku otworzy swój kolejny oddział w Quorum Office Park.

Keywords Studios to irlandzka firma założona w 1998 roku przez Giorgio Guastallę i Teresę Luppino. Światowy gigant branży gier wideo posiada już oddział w Katowicach, gdzie zatrudnionych jest 1300 specjalistów. Na początku 2024 roku w biurowcu Quorum Office Park A we Wrocławiu ma powstać kolejna lokalizacja firmy.

– Keywords Studios z ogromną satysfakcją kontynuuje swój rozwój w Polsce poprzez ekspansję do Wrocławia. Katowice szybko stały się kluczową lokalizacją dla dostarczania naszych usług klientom z branży gier na całym świecie. Bez poświęcenia i ciężkiej pracy katowickiego zespołu nie bylibyśmy w stanie rozwijać się tak prężnie w Europie. Cieszymy się z możliwości utworzenia nowego zespołu w kolejnym mieście Polski – stwierdziła Rhonda Cottingham, FQA Service Line Director w Keywords Studios.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Keywords Studios we Wrocławiu

Po Katowicach przyszedł czas na Wrocław. Keywords Studios planuje utworzyć nowe biuro w wielofunkcyjnym kompleksie Quorum, które powstaje nad Odrą, przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego.

– Katowice to największe studio należące do grupy Keywords Studios w Europie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, firma podjęła kolejną strategiczną decyzję, inwestując w rozszerzenie działalności w Polsce o oddział we Wrocławiu. W Katowicach zbudowaliśmy atrakcyjne i przyjazne rozwojowi środowisko pracy. Chcemy zrobić to samo we Wrocławiu, wchodząc na kolejny duży rynek pracy w branży technologii informatycznych i gier wideo. Lokalizacja i standard biura są ważnymi czynnikami w tym procesie – ocenił Chris Bewick, FQA Regional Director for Eurasia w Keywords Studios.

Wrocław jest liderem na rynku biurowym w Polsce. Quorum to kolejna wielofunkcyjna przestrzeń do pracy, życia i rekreacji. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji wpisuje się w potrzeby zagranicznych firm.  

CZYTAJ WIĘCEJ:  Netflix kręci serial we Wrocławiu. To ekranizacja powieści „Wzgórze Psów”

– Chociaż Wrocław jest drugim największym w Polsce regionalnym rynkiem biurowym, to skala działania, potrzeby biznesowe, w zakresie standardu i rozwiązań technicznych Keywords Studios sprawiają, że nie każda inwestycja biurowa mogła spełnić oczekiwania firmy. Dzięki temu, że wcześniej wspieraliśmy Keywords w procesie poszukiwania idealnego miejsca na stworzenie warunków do zintegrowania wszystkich jej zespołów w Katowicach – dobrze poznaliśmy potrzeby i oczekiwania pracowników Keywords. Centralna lokalizacja, duże powierzchnie pięter dające możliwość aranżacji funkcjonalnych i atrakcyjnych przestrzeni do pracy i wspólnego spędzania czasu to atuty Quorum – powiedział Michał Galimski, Head of Regional Markets, Cushman & Wakefield. 

Nowoczesny kompleks Quorum

12- kondygnacyjny biurowiec Quorum A będzie posiadał ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz ok. 1 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na lokale usługowo-handlowe. Budynek będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii.

Quorum to nie tylko ciekawa architektura i idealne położenie na mapie Wrocławia. To także szereg nowoczesnych rozwiązań, które czynią ten projekt komfortowym i efektywnym kosztowo. W przemyślany sposób zaplanowaliśmy także mix funkcji, aby uzupełnić miejską infrastrukturę i stworzyć miejsce tętniące życiem nie tylko w godzinach pracy. Keywords Studios dołącza do grona firm z branży gier wideo oraz IT, które uznają naszą najnowszą wrocławską inwestycję za najlepsze miejsce do dalszego rozwoju – skomentował Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

W całym kompleksie Quorum złożonym z 4 budynków znajdzie się ok. 85 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 1500 miejsc postojowych. Na parterze dostępne będą lokale usługowe, a na poziomie czwartej kondygnacji zielone przestrzenie. Budynek D, który już został oddany do użytku uzyskał certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent oraz WELL Health-Safety Rating.

Tagi