-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Kinga Legieta i Nicole Jochym brązowymi medalistkami mistrzostw Polski!

WARTO PRZECZYTAĆ

Drugi sukces w siatkówce plażowej w ciągu jednego tygodnia! Siatkarki reprezentujące #VolleyWrocław na piasku, Kinga Legieta i Nicole Jochym, w niedzielne popołudnie stanęły na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski. Brązowe medale wywalczyły dzięki zwycięstwu nad duetem Aneta Kaczmarek/Joanna Wiatr 2:0 (21:16, 21:14).

Kinga Legieta już w zeszłym roku reprezentowała #VolleyWrocław na ogólnopolskich i międzynarodowych boiskach do siatkówki plażowej. Na początku swojej współpracy z naszym klubem występowała w duecie z Aleksandrą Gromadowską, przyjmującą naszej tauronligowej drużyny. Pod koniec ubiegłego sezonu jej partnerką została Nicole Jochym, wychowanka Chełmca Wałbrzych, z którym na co dzień rywalizuje w 2. Lidze Kobiet. Duet Legieta/Jochym zajął w 2021 roku 7. miejsce w Mistrzostwach Polski; co ciekawe na drugim stopniu podium zmagań stanęła wtedy nowa libero naszego zespołu, Magdalena Saad.

W sezonie letnim 2022 Legieta i Jochym wspólnie walczyły w zawodach z cyklu World Tour – w Budapeszcie i Warszawie siatkarki zajęły 9. miejsce, a w Mysłowicach i Białymstoku – 13.

Obie były podstawowymi zawodniczkami Adama Czekaja podczas tegorocznej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Wraz z pozostałymi reprezentantkami #VolleyWrocław w stolicy wywalczyły mistrzowski tytuł, a Nicole Jochym była najczęściej punktującą siatkarką naszej ekipy – zdobyła łącznie 90 punktów w 6 meczach.

Kinga Legieta i Nicole Jochym nie miały zbyt wiele czasu na regenerację po triumfie w Warszawie. Po zakończonym w czwartek GP obie zawodniczki wybrały się na finały Mistrzostw Polski do Wrześni. Tam już w piątek rozpoczęły ostatni w tym sezonie turniej. Pierwszy triumf Volejki odniosły nad parą Szczytowicz/Tokarska (21:12, 21:9), tego samego pokonały również Łukaszewską/Błasiak (21:19, 21:13).

Sobotę nasze reprezentantki zaczęły od przegranej z Anetą Kaczmarek i Joanną Wiatr (22:24, 16:21). Później, dzięki zwycięstwu nad Jundziłł/Ceynovą (23:21, 21:17), Legieta i Jochym zameldowały się w strefie medalowej mistrzostw kraju. W półfinale trafiły na Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz i mimo że parę razy w tym meczu nasze siatkarki przejmowały inicjatywę, to ostatecznie lepsze były ich rywalki (18:21, 16:21), późniejsze Mistrzynie Polski.

Zobacz również:  Netflix przygotowuje nową wersję „Znachora”. Premiera jeszcze w tym roku

Porażka w ½ finału oznaczała, że nasz duet mógł jeszcze stanąć na podium rozgrywek. Żeby odebrać brązowe medale Legieta i Jochym musiały zrewanżować się Anecie Kaczmarek i Joannie Wiatr, z którymi przegrały pierwszy mecz w turnieju. Spotkanie o brąz było już jednak zdecydowanie jednostronne – Kaczmarek/Wiatr nie kończyły swoich akcji, a nasze reprezentantki nie dały się wciągnąć w słabą grę przeciwniczek, tylko konsekwentnie kontynuowały własną, dobrą siatkówkę. Dzięki temu już po 40 minutach mogły cieszyć się z triumfu (21:16, 21:14), a po zakończeniu rozgrywek mężczyzn – z brązowych medali, otrzymanych podczas ceremonii dekoracji.

Dla Nicole Jochym był to pierwszy medal mistrzostw kraju, a dla Kingi Legiety – drugi, po srebrze wywalczonych w 2018 roku z… Aleksandrą Wachowicz, tegoroczną Mistrzynią Polski.

Jesteśmy po zakończeniu Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, na których wraz z Kingą Legietą zdobyłyśmy brązowy medal. Osobiście jest to dla mnie pierwszy medal w seniorskich rozgrywkach tej rangi. Gdybym miała podsumować ten wspólny sezon, to był to na pewno okres pełen wzlotów i upadków, które wzmocniły nas jako parę i na pewno przyczyniły się do końcowego sukcesu, jakim z pewnością jest ten brązowy medal – skomentowała Nicole Jochym, siatkarka plażowa #VolleyWrocław.

Bardzo ucieszyła nas dzisiejsza informacja, że Kinga Legieta i Nicole Jochym zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski. W tym sezonie dziewczyny wykonały kapitalną robotę, dzięki czemu w czwartek w Warszawie obroniliśmy mistrzowski tytuł w PreZero Grand Prix, a teraz przez weekend mogliśmy się emocjonować finałami Mistrzostw Polski we Wrześni, gdzie ostatecznie na szyjach Kingi i Nicole zawisły brązowe medale. Radość dla klubu jest tym większa, że dołożyliśmy swoją cegiełkę w rozwoju dziewczyn. Zapewniliśmy im warunki, dzięki którym mogły rywalizować nie tylko na boiskach w Polsce, ale również w Europie. Myślę, że to znacząco przyczyniło się do ich sportowego progresu. Chciałbym bardzo podziękować i Kindze, i Nicole za współpracę w tym sezonie. Mam nadzieję, ze w kolejnym także uda nam się ją kontynuować, a przed nami kolejne sukcesy – mówi Krystian Janisz, dyrektor organizacyjny #VolleyWrocław.

Zobacz również:  Pogrzeb Andrzeja Puzio. Miejskiego radnego pożegnali przyjaciele i rodzina

Odsłony: 0

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI