1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Kino Nowe Horyzonty przez kolejne 10 lat we Wrocławiu!

WARTO PRZECZYTAĆ

Świetna informacja dla wszystkich wielbicieli kina! Miasto Wrocław, nowy właściciel budynku Wratislavia Tower przy ulicy Kazimierza Wielkiego – firma Futureal Investment Partners oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty porozumiały się w sprawie przyszłości Kina Nowe Horyzonty.

Fot. Joanna Bim

Dzięki porozumieniu wydarzenia takie jak: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz American Film Festival zostaną we Wrocławiu co najmniej do 2032 roku.

Modernizacja kina oraz całego budynku

Już w sierpniu tego roku rozpoczną się prace remontowe w Kinie Nowe Horyzonty, w którym od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. Mowa o MFF Nowe Horyzonty. Od trzynastu lat ma tu miejsce także American Film Festival. Wydarzenia filmowe, kulturalne oraz festiwale są organizowane we współpracy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i miasta Wrocławia.

Miasto zawarło umowę najmu ze spółką Futureral Invesment Partners na dziesięć lat czyli do czerwca 2032 r. i udostępniło przestrzeń kina Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty.

Futureal Investment Partners zmodernizuje kino z własnych środków. Do najważniejszych inwestycji można zaliczyć nową klimatyzację, nowe projektory, ekrany oraz nagłośnienie. Modernizacja ma trwać od sierpnia 2022 r. do maja 2023 r. W pierwszej kolejności, do końca października tego roku, zmodernizowane mają zostać hol kina oraz największa sala nr 1. W późniejszym etapie, czasowo wyłączane będą kolejne sale, a przebieg prac ma być prowadzony tak, by nie był uciążliwy dla wielbicieli kina i jego bieżącej działalności.

13. edycja American Film Festival ma odbyć się zgodnie z planem czyli w listopadzie 2022 r.

Nieoceniona rola miasta

Bardzo duży wkład w negocjacje z nowym najemcą budynku miało miasto oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Podkreślił to Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Jestem wdzięczny miastu i prezydentowi, panu Jackowi Sutrykowi, za aktywne włączenie się, w niełatwych dla kina i kultury czasach, w negocjacje z nowym właścicielem budynku i doprowadzenie tych negocjacji do pozytywnego zakończenia. Dziesięcioletnia umowa stabilizuje sytuację kina i festiwali oraz umożliwia ich dalszy rozwój.

W czasie trwającej już siedemnaście lat współpracy pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem, w Kinie Nowe Horyzonty zostało zrealizowanych wiele wydarzeń filmowych, kulturalnych i edukacyjnych służących mieszkańcom Wrocławia. Przed pandemią, przez cały rok w pokazach i różnych wydarzeniach w kinie uczestniczyło 500 tysięcy widzów. Oznacza to, że od 2012 roku, kiedy Kino Nowe Horyzonty rozpoczęło działalność, odwiedziło je prawie 5 milionów osób. Cieszę się, że przed nami co najmniej dziesięć kolejnych lat z Nowymi Horyzontami we Wrocławiu. – mówił Roman Gutek.

Zobacz również:  Zakończył się remont i przebudowa Centrum Neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży

Zagwarantowanie miejsca na działalność Nowych Horyzontów, którą wszyscy tak cenimy, było wyzwaniem. Udało się je zrealizować z nawiązką, bo kino nie tylko pozostaje w obiekcie, z którym jest kojarzone, ale zostanie także gruntownie zmodernizowane. Cieszę się, że Roman Gutek wraz zespołem zostaje z nami na minimum dziesięć kolejnych lat. – podsumował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3