12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Kino Nowe Horyzonty przez kolejne 10 lat we Wrocławiu!

WARTO PRZECZYTAĆ

Świetna informacja dla wszystkich wielbicieli kina! Miasto Wrocław, nowy właściciel budynku Wratislavia Tower przy ulicy Kazimierza Wielkiego – firma Futureal Investment Partners oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty porozumiały się w sprawie przyszłości Kina Nowe Horyzonty.

Fot. Joanna Bim

Dzięki porozumieniu wydarzenia takie jak: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz American Film Festival zostaną we Wrocławiu co najmniej do 2032 roku.

Modernizacja kina oraz całego budynku

Już w sierpniu tego roku rozpoczną się prace remontowe w Kinie Nowe Horyzonty, w którym od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. Mowa o MFF Nowe Horyzonty. Od trzynastu lat ma tu miejsce także American Film Festival. Wydarzenia filmowe, kulturalne oraz festiwale są organizowane we współpracy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i miasta Wrocławia.

Miasto zawarło umowę najmu ze spółką Futureral Invesment Partners na dziesięć lat czyli do czerwca 2032 r. i udostępniło przestrzeń kina Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty.

Futureal Investment Partners zmodernizuje kino z własnych środków. Do najważniejszych inwestycji można zaliczyć nową klimatyzację, nowe projektory, ekrany oraz nagłośnienie. Modernizacja ma trwać od sierpnia 2022 r. do maja 2023 r. W pierwszej kolejności, do końca października tego roku, zmodernizowane mają zostać hol kina oraz największa sala nr 1. W późniejszym etapie, czasowo wyłączane będą kolejne sale, a przebieg prac ma być prowadzony tak, by nie był uciążliwy dla wielbicieli kina i jego bieżącej działalności.

13. edycja American Film Festival ma odbyć się zgodnie z planem czyli w listopadzie 2022 r.

Nieoceniona rola miasta

Bardzo duży wkład w negocjacje z nowym najemcą budynku miało miasto oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Podkreślił to Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Jestem wdzięczny miastu i prezydentowi, panu Jackowi Sutrykowi, za aktywne włączenie się, w niełatwych dla kina i kultury czasach, w negocjacje z nowym właścicielem budynku i doprowadzenie tych negocjacji do pozytywnego zakończenia. Dziesięcioletnia umowa stabilizuje sytuację kina i festiwali oraz umożliwia ich dalszy rozwój.

W czasie trwającej już siedemnaście lat współpracy pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem, w Kinie Nowe Horyzonty zostało zrealizowanych wiele wydarzeń filmowych, kulturalnych i edukacyjnych służących mieszkańcom Wrocławia. Przed pandemią, przez cały rok w pokazach i różnych wydarzeniach w kinie uczestniczyło 500 tysięcy widzów. Oznacza to, że od 2012 roku, kiedy Kino Nowe Horyzonty rozpoczęło działalność, odwiedziło je prawie 5 milionów osób. Cieszę się, że przed nami co najmniej dziesięć kolejnych lat z Nowymi Horyzontami we Wrocławiu. – mówił Roman Gutek.

Zobacz również:  E-storia — aplikacja do nauki historii stworzona przez uczniów z Wrocławia

Zagwarantowanie miejsca na działalność Nowych Horyzontów, którą wszyscy tak cenimy, było wyzwaniem. Udało się je zrealizować z nawiązką, bo kino nie tylko pozostaje w obiekcie, z którym jest kojarzone, ale zostanie także gruntownie zmodernizowane. Cieszę się, że Roman Gutek wraz zespołem zostaje z nami na minimum dziesięć kolejnych lat. – podsumował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI