10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Kinomural 2022 – ruchome murale kolejny raz obejrzymy na wrocławskich kamienicach

WARTO PRZECZYTAĆ

Pokazy ruchomych murali startują 24 września. Wyświetlane będą na kilku kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Dzieła audiowizualne zaprezentuje ponad 70 twórców z całego świata. To już czwarta edycja tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

kinomural, ruchome murale, wrocław,
fot. Jerzy Wypych

Podczas tegorocznego Kinomuralu zobaczymy dzieła artystów z całego świata wybrane przez kuratorów, prace wyłonione w otwartym konkursie na audiowizualną interpretację cytatu z utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies” oraz animacje studentów Katedry Sztuki Mediów ASP Wrocław.

Tematy przewodnie – nowość w formule programowej

Tegoroczna edycja wydarzenia przynosi nowe rozwiązania. Po raz pierwszy każda z ze ścian projekcyjnych będzie miała swój unikalny temat przewodni.

Ściana na Jagiellończyka to pulsujące fantazje o ciele i umyśle, fascynujące i niepokojące zarazem. Ołbińska to kosmiczne układanki, które tworzą niesamowite struktury. Z kolei ściana na Wincentego udowodni, że to, co różnorodne może stać się harmonijne. – mówi Bartek Bartos, dyrektor Kinomuralu

Ściana przy Niemcewicza 27 wyświetli coroczną audiowizualna Dobranockę na największym ekranie świata. Będzie pełnić również funkcję Ściany poetyckiej, podejmującej temat ruchomej wizualnej poezji.

Nowością jest także fakt, że po raz pierwszy jury przyzna wyróżnienia finansowe wybranym artystom. Przyznana zostanie np. Nagroda Prezydenta Wrocławia.

Gdzie i kiedy odbędzie się Kinomural 2022?

Animacje na ścianach kamienic zobaczymy na terenie historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Obejmuje sześć lokalizacji: przy Trzebnickiej 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27 i Niemcewicza 30b oraz Ołbińskiej 16.

Wydarzenie odbędzie się 24 września w godzinach 19:30-22:00.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI