10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Kłodzko: Rusza program “Ciepłe Mieszkanie”. Sprawdź do gdzie i do kiedy składać wnioski

WARTO PRZECZYTAĆ

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.

Program jest skierowany do właścicieli lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach. Zgodnie z założeniami programu, Miasto Kłodzko będzie zbierało wnioski od mieszkańców Kłodzka, którzy będą chcieli skorzystać z programu, co pozwoli na określenie liczby beneficjentów oraz rodzaju oczekiwanego wsparcia. Będzie to stanowiło podstawę do wystąpienia o takie dofinansowanie.

Rusza program “Ciepłe Mieszkanie”. /Fot. UM Kłodzka

Przedsięwzięciem dla beneficjenta końcowego – mieszkańca jest demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służące do ogrzewania lokalu mieszkalnego oraz:

a) zakup kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze,
b) podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Wnioski można składać w terminie do dnia 23 września 2022 r. do Urzędu Miasta w Kłodzku przy pl. B.Chrobrego 1 (Biuro Obsługi Ludności).

Wniosek może zostać dostarczony osobiście, pocztą lub drogą elektroniczną na adresu Urząd Miasta w Kłodzku pl. B.Chrobrego 1, 57-300 Kłodzko; e-mailowy: umklod@um.klodzko.pl

Wniosek można pobrać TUTAJ.

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Kto jest beneficjentem końcowym i osoba uprawnioną do składania wniosku?

Poziom 1 – podstawowy: Beneficjentem końcowym programu „Ciepłe Mieszkanie” może zostać każdy właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł.

Poziom 2 – podwyższony: Beneficjentem końcowym programu „Ciepłe Mieszkanie” może zostać każdy właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego przeciętny miesięczny dochód na jednego członka jej gospodarstwa domowego wskazanego w zaświadczeniu wydanym zgodnie z art. 411 ust. 10g ustawy Prawo ochrony środowiska, nie przekroczy kwoty:

Zobacz również:  Jelenia Góra: Ulice Agnieszkowska oraz Myśliwska do przebudowy

1 673 zł w gospodarstwie wieloosobowym
2 342 w gospodarstwie jednoosobowym

Więcej informacji TUTAJ.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI