13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Kłodzko: Wyjątkowy koncert zespołu “Ponad Chmurami”

WARTO PRZECZYTAĆ

17 września w Kawiarni Pan Kawka w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert zyskującego na popularności zespołu “Ponad Chmurami”.

Koncert zespołu “Ponad Chmurami” to doskonała okazja do wysłuchania na żywo muzyki oraz są okazją do zaprezentowania materiału, którego próżno szukać na wydanych już płytach. Kameralna atmosfera, wspaniała gra świateł, dźwięki gitary, ukulele i instrumentów perkusyjnych, które towarzyszą trafiającym prosto w serce poetyckim tekstom śpiewanym przez Kasię – to wszystko czeka na uczestników wrześniowego koncertu. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć utwory Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena oraz własne kompozycje zespołu.

Początki zespołu

Zespół “Ponad Chmurami” połączyła pasja. Choć wychowali się na piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, Pod Budą, Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy, bardzo chcieli, aby ich sposób przedstawiania twórczości mistrzów nie był tylko zwykłym odtwarzaniem. Powstawały nowe aranżacje, aż w końcu zaczęły pojawiać się własne utwory. Na koncertach zespołu można usłyszeć śpiewaną poezję takich autorów jak Stanisław Baliński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Hanna Woś-Dewińska, Maria Pawlikowska Jasnorzewska, czy ormiańska poetka i bojowniczka o wyzwolenie Armenii Silva Kaputikyan.

Obecnie w dyskografii zespołu są już wydawnictwa: „Bułat Okudżawa po polsku. Najlepsze przeboje” (na tej płycie można też znaleźć utwory śpiewane przez współtwórcę Gdańskiej Kapeli Podwórkowej – Włodzimierza Votkę), „Wśród nocnej ciszy” zawierający najpopularniejsze polskie kolędy w stylizowanych i nastrojowych aranżacjach, oraz dwie płyty z autorskim materiałem: „Ponad Chmurami” i „Czas nic nie zmienił”.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie KOK oraz TUTAJ.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI