Ładowanie

Kobierzyce: Kocińska zawodniczką KPR-u

Redakcja tuDolnySlask.info 10 czerwca, 2023

KPR Gminy Kobierzyce powoli kończy budowę składu na zbliżający się sezon. Do zespołu dowodzonego przez Marcina Palicę dołączyła skrzydłowa Wiktoria Kocińska.

Wiktoria Kocińska to 22-letnia wychowanka MKS-u Zagłębia Lubin. W swojej karierze m.in. przez dwa lata była wypożyczona do pierwszoligowej Dziewiątki Legnica. W tym sezonie wraz z Miedziowymi sięgnęła po mistrzostwo i puchar kraju, a także wzięła udział w EHF European League. W osiemnastu spotkaniach PGNiG Superligi kobiet zapisała na swoim koncie osiemnaście trafień. W Kobierkach będzie tworzyć na lewym skrzydle duet z Mariolą Wiertelak.

Zespół z Kobierzyc z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Ma w swoim składzie bardzo dobre zawodniczki, którym oprócz umiejętności nie brakuje serca do walki. Jest to bezapelacyjnie jedna z czołowych ekip w kraju, co udowadnia zdobywanymi medalami. Jestem szczęśliwa, że dołączam właśnie do tej drużyny – mówi Wiktoria Kocińska.

Podoba mi się to, jak funkcjonuje ten zespół. Mam nadzieję, że szybko znajdę tutaj swoje miejsce i pozwoli nam to wspólnie sięgać po najwyższe cele. Jest to dla mnie z pewnością nowe doświadczenie, ale nie obawiam się niczego. Zarówno atmosfera wewnątrz drużyny, jak i ta tworzona przez kibiców na hali pokazuje, że KPR to jedna wielka rodzina. Z pełną determinacją do pracy czekam na nadchodzący sezon i mam nadzieję, że każda z nas czuje, że ten rok będzie należał do nas i razem udowodnimy, jaką wartość ma ta drużyna – dodaje.

Skrzydłowa związała się z KPR-em Gminy Kobierzyce rocznym kontraktem, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024. Na boisku będzie występować z numerem 7.

Kocińska jest piątą zawodniczką, która dołączy do Kobierek w nowym sezonie. Wcześniej klub zakontraktował Magdalenę Drażyk, Viktoriię Saltaniuk, Lesię Smolinh oraz Anastasiyę Melekestsevą. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole trójkolorowych nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Vitorii Macedo, Karoliny Wicik, Andżeli Ivanović, Aleksandry Olek oraz Edyty Majdzińskiej. Nowym trenerem KPR-u Gminy Kobierzyce został Marcin Palica. 

CZYTAJ WIĘCEJ:  Porażka Sparty na Olimpijskim