Ładowanie

Kobierzyce: KPR drugi w turnieju w Lubinie

22 sierpnia, 2023

Podpieczne Marcina Palicy rozegrały przedostatni turniej w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/2024. Kobierki zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co dało im drugie miejsce na 26. Memoriale im. Henryka Kruglińskiego.

KPR rozpoczął zmagania od starcia z reprezentantkami czeskiej superligi. Mimo ambitnej gry rywalki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki i już po pierwszej połowie wiadomo było, kto wygra spotkanie. Dla trenera Marcina Palicy była to szansa na swobodne rotowanie składem i testowanie różnych rozwiązań taktycznych. Spotkanie zakończyło się wygraną kobierzyczanek 43-21.

– Wszystko poszło po naszej myśli, każda z nas wniosła coś pozytywnego do gry i mecz zakończył się dość dużą przewagą na naszą korzyść – mówi rozgrywająca Kobierek, Katarzyna Cygan.

KPR Gminy Kobierzyce – HC Żlin 43-21 (23-10)

Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska 2, Drażyk 4, Kocińska 2, Buklarewicz 3, Janas 7, Wiertelak 7, Ważna 7, Domagalska, Cygan 1, Despodovska 3, Smolinh 2, Melekestseva 5

Na zakończenie turnieju trójkolorowe mierzyły się z gospodyniami, aktualnymi mistrzyniami Polski, MKS-em Zagłębiem Lubin. Mecz lepiej rozpoczęły Kobierki, które prowadziły w pierwszym kwadransie. Później dominować zaczęły Miedziowe i to one schodziły na przerwę z przewagą. Podopieczne Marcina Palicy rozegrały dobre spotkanie, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Ostatecznie w końcówce spotkania zdołały jeszcze zmniejszyć straty, ale przegrały 27-30.

– Po meczu z Zagłębiem jest lekki niedosyt. Niestety nie udało nam się wygrać, ale było bardzo dużo pozytywnych momentów naszej gry. Popełniłyśmy kilka prostych błędów w ataku i obronie, które przeciwnik wykorzystał – podsumowuje Cygi.

MKS Zagłębie Lubin  – KPR Gminy Kobierzyce 30-27 (18-14)

Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Drażyk 3, Kocińska, Buklarewicz 1, Janas 4, Wiertelak 4, Ważna, Domagalska, Cygan 7, Despodovska 4, Smolinh 3, Melekestseva 1

KPR Gminy Kobierzyce zajął drugie miejsce, a najlepszą zawodniczką zespołu została Katarzyna Cygan.

– Jestem zadowolona z naszego występu na turnieju w Lubinie. Głównym celem było przećwiczenie nowych założeń w ataku i w obronie. Teraz wiemy, nad czym musimy popracować na treningach, żeby być jak najlepiej przygotowane do ligi. Na ten moment nasz zespół prezentuje się bardzo dobrze, jest trochę niedociągnięć, ale do pierwszego meczu ligowego mamy jeszcze trochę czasu. Myślę, że uda nam się wszystko dopracować – kończy Katarzyna Cygan.

W ostatni weekend sierpnia Kobierki zagrają jeszcze na turnieju w Gnieźnie, a ORLEN Superligę kobiet zainaugurują 9 września.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MKS Zagłębie Lubin
  2. KPR Gminy Kobierzyce
  3. HC Żlin

źródło: kprkobierzyce.pl