Ładowanie

Kobierzyce: KPR zagra w międzynarodowym turnieju

11 sierpnia, 2023

Czas na pierwszy, przedsezonowy turniej w wykonaniu KPR Gminy Kobierzyce. Podopieczne Marcina Palicy w najbliższy weekend wezmą udział w mocno obsadzonym turnieju w czeskim Moście.

Kobierzyczanki przepracowały cały lipiec na treningach indywidualnych i drużynowych. Ten miesiąc minie im na grach kontrolnych.

– Jesteśmy w trakcie przygotowań, a w zasadzie w połowie ciężkich treningów, pracy nad motoryką i siłą. Nie jest to łatwy czas dla sportowca, ale bardzo ważny w kontekście całego sezonu. Każda z nas zdaje sobie sprawę, że musimy ciężko pracować, żeby osiągnąć sukces – mówi obrotowa drużyny, Zuzanna Ważna.

Swoją formę brązowe medalistki mogły sprawdzić po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu, kiedy to zmierzyły się z Sokołem Porubą. Sparing z zespołem z czesko-słowackiej MOL Ligi zakończył się wysoką wygraną Kobierek 39-26.

– Sobotni sparing był pierwszym przetarciem po długiej przerwie. Miałyśmy kilka założeń na to spotkanie. Większość udało nam się zrealizować. Nie brakowało walki i zaangażowania. Na pewno w końcówce zabrakło nam koncentracji i to zdecydowanie jest do poprawy. Cieszy fakt, że każda zawodniczka dostała możliwość gry i wykorzystała swoje minuty na boisku – podsumowuje bramkarka KPR-u, Patrycja Chojnacka.

W najbliższy weekend zespół Marcina Palicy rozegra pierwszy z trzech turniejów. Kobierki udadzą się do czeskiego Mostu, gdzie zagrają na  CRYSTAL BOHEMIA CUP. Ich rywalkami będą gospodynie, DHK Banik; Thüringer HC z Niemiec oraz ATH Strasbourg z Francji.

DHK Banik Most był do niedawna prowadzony przez polskiego szkoleniowca, Adraina Struzika. To stały uczestnik rozgrywek europejskich. W minionym sezonie zespół miał szansę sprawdzić się na w Lidze Mistrzyń. Czeszki nie wyszły z grupy, ale mierzyły w niej m.in. z przyszłymi triumfatorkami, Vipers Kristiansand czy Brest Bretagne Handball i SG BBM Bietingheim.

– Banik to zespół od lat wyróżniający się w lidze czeskiej. Ma za sobą występy w Lidze Mistrzyń w poprzednim sezonie. Doświadczenie jakie zdobyła ta drużyna, mierząc się z tak wyśmienitymi zespołami, jest bezcenne i bez wątpliwości będzie miało przełożenie na jej grę – dodaje Chojnacka.

Thüringer HC to wicemistrz Bundesligi.  W poprzedniej kampanii dotarł do Final4 Ligi Europejskiej, a gwiazdą zespołu jest niewątpliwie Sonja Frey.

– Rok temu miałyśmy okazję grać przeciwko sobie. To drużyna z wysokiej półki, dysponująca fantastycznymi zawodniczkami i bardzo poukładana – zdradza bramkarka Kobierek.

Zespół z Francji, ATH Strasbourg to beniaminek tamtejszej najwyższej klasy rozgrywkowej.

– ATH jest mi najmniej znany, ale nie od dziś wiadomo, że Francja od lat plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o poziom gry w piłkę ręczną. Ten turniej będzie dla nas sprawdzianem. Na pewno pokaże, co jest dobre, a co jest nadal do poprawy w naszej grze. Będzie wiele materiału do analizy na najbliższe tygodnie – mówi Patrycja Chojnacka.

– Gra z takim zespołami jak Thüringer czy Most dużo nam pokaże. Zderzenie się z takimi przeciwnikami jest ważne w tym okresie. Można sprawdzić siebie i cały zespół, zobaczyć, na jakim etapie jesteśmy – podkreśla Zuzanna Ważna.

Kolejnym turniejem, w którym weźmie udział KPR Gminy Kobierzyce będzie 26. Memoriał Henryka Kruglińskiego w Lubinie. W ostatni weekend sierpnia Kobierki zagrają jeszcze na turnieju w Gnieźnie, a ORLEN Superligę kobiet zainaugurują 9 września.

– Cały czas się docieramy. Skupiamy się na grze w obronie i na komunikacji. Kobierki znane są w mocnej, twardej gry w defensywie. Chcemy, aby tak pozostało.  W naszym zespole zaszło kilka zmian, więc to normalna kolej rzeczy, że musimy się zgrać na nowo. Na to potrzeba czasu. Nasza gra z każdym tygodniem wygląda coraz lepiej, a nowe zawodniczki wnoszą dużo jakości – kończy Chojnacka.

Harmonogram turnieju:

Piątek, 11.08.:
17:30 | DHK Baník Most – KPR Kobierzyce
19:30 | Thüringer HC – ATH Strasbourg

Sobota, 12.08.:
17:30 | KPR Kobierzyce – Thüringer HC
19:30 | ATH Strasbourg – DHK Baník Most

Niedziela, 13.08.:
10:00 | KPR Kobierzyce – ATH Strasbourg
12:00 | DHK Baník Most – Thüringer HC

źródło: kprkobierzyce.pl