Ładowanie

Kolejami Dolnośląskimi nad morze? Niebawem ruszą pociągi z Wrocławia do Świnoujścia

2 czerwca, 2023

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Joanna Bim

24 czerwca ma ruszyć wakacyjne połączenie na trasie Wrocław Główny – Świnoujście. Nad morze dojedziemy w około 5,5 godziny. Przeczytaj o szczegółach!

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Jak podaje portal branżowy “Rynek Kolejowy” kursy zostaną obsłużone przez najbardziej pojemne jednostki przewoźnika czyli Elf 2. Taki skład ma umożliwić wzięcie na pokład około 500 osób na miejscach siedzących. Bilety będą sprzedawane jedynie z gwarancją miejsca siedzącego.

Bilety na kurs będzie można kupić za pośrednictwem portalu Koleo oraz stacjonarnie w kasach biletowych. Na pokład pociągu będzie można zabrać również ograniczoną liczbę rowerów, których przewóz będzie wymagał wcześniejszej rezerwacji.

Wstępny rozkład jazdy zakłada, że całość trasy Wrocław Główny – Świnoujście ma zostać pokonana w 5 h i 30 minut, a w przypadku kursu powrotnego 5h i 27 minut. Pociąg ma zatrzymywać się w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Zielonej Górze Głównej, Szczecinie Dąbiu oraz Międzyzdrojach.

Koleje Dolnośląskie uruchomią 1 pociąg z Wrocławia do Świnoujścia oraz powrotny kurs, w każdy weekend wakacji. Wstępnie opublikowany rozkład wskazuje wyjazd z Wrocławia o godzinie 5:40 w sobotę, natomiast powrót ze Świnoujścia ma mieć miejsce w niedzielę o godzinie 16:40.

Tagi