Ładowanie

W ramach jednego biletu KD pasażerowie mogą podróżować pociągiem i podstawianym przez przewoźnika autobusem do Góry i Sycowa.  

Koleje Dolnośląskie uruchamiają połączenia do Góry i Sycowa

4 września, 2023

W ramach jednego biletu KD pasażerowie mogą podróżować pociągiem i podstawianym przez przewoźnika autobusem do Góry i Sycowa.   Przystanek autobusowy w Sycowie, fot. Syców – Oficjalny profil miasta facebook

Od 3 września obowiązuje nowy rozkład Kolei Dolnośląskich. W ramach jednego biletu KD pasażerowie mogą podróżować pociągiem i podstawianym przez przewoźnika autobusem do Góry i Sycowa.  

Koleje Dolnośląskie wprowadziły Kolejową Komunikację Autobusową, która będzie kursować do stacji Syców oraz Góra Śląska. Autobusy do Góry jeżdżą z Rawicza przez Bojanowo osiem razy w ciągu dnia. Po dotarciu na stację kolejową pasażerowie mogą przesiąść się do pociągu w kierunku Wrocławia czy Leszna. Przejazd pociągiem i autobusem możliwy jest w ramach jednego biletu KD.

Od 3 września uruchomione zostało też połączenie do Sycowa, które jest realizowane w relacji Wrocław – Oleśnica – Syców. Autobusy zatrzymują się na przystankach autobusowych w Sycowie (przy Netto), Stradomi Wierzchniej, Poniatowicach/Ligocie Polskiej, Cieślach i Oleśnicy/ Oleśnicy Rataje. Od poniedziałku do piątku odbywa się 7 par połączeń, a w weekendy – 5, co łącznie daje 45 połączeń tygodniowo.

Szczegółowe informacje na temat nowej oferty przewoźnika można znaleźć na stronie Kolei Dolnośląskich.

Tagi