Ładowanie

W sobotę, 24 czerwca, Koleje Dolnośląskie po raz pierwszy zawitały w Świnoujściu. Linia weekendowa zawiozła pasażerów z Wrocławia nad morze.

Koleje Dolnośląskie w Świnoujściu! Dotarł tam pierwszy pociąg

Alicja Jurasz 25 czerwca, 2023

W sobotę, 24 czerwca, Koleje Dolnośląskie po raz pierwszy zawitały w Świnoujściu. Linia weekendowa zawiozła pasażerów z Wrocławia nad morze. Fot. Koleje Dolnośląskie

W sobotę, 24 czerwca, Koleje Dolnośląskie po raz pierwszy zawitały w Świnoujściu. Sprzedano komplet biletów a specjalna, letnia linia weekendowa zawiozła pierwszych pasażerów z Wrocławia nad morze.

Linia nad morze cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Pierwszy przejazd odbył się bez problemów technicznych, do Świnoujścia dotarł z kilkuminutowym opóźnieniem.

Pasażerowie są bardzo zadowoleni, klimatyzacja i toalety świetnie dały radę. Sprzedaliśmy komplet biletów na inaugurację, co jest sukcesem całego zespołu KD, który pracował nad tym projektem. Udowodniliśmy, że możemy mieć najszybsze połączenia na dalekobieżnej linii i jesteśmy w stanie sprawnie je realizować – informują Koleje Dolnośląskie.

Pierwszego dnia kursowania do Świnoujścia dojechał pojedynczy, pięcioczłonowy Elf, ale w następne weekendy Koleje Dolnośląskie planują wysyłać nad morze pociągi w podwójnym zestawieniu, by mogły zabierać 500 pasażerów. Nie będzie sprzedaży biletów na miejsca stojące.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Trasa Wrocław Główny — Świnoujście. Sobotnie godziny odjazdów

Wrocław Główny – 5.40
Legnica – 6.25
Lubin – 6.40
Głogów – 7.09
Zielona Góra Główna – 7.59
Szczecin Dąbie – 10.04
Międzyzdroje – 10.59
Świnoujście – 11.10

Trasa Świnoujście — Wrocław Główny. Niedzielne godziny odjazdów

Świnoujście – 16.40
Międzyzdroje – 16.53
Szczecin Dąbie – 17.47
Zielona Góra Główna – 20.02
Głogów – 20.40
Lubin – 21.15
Legnica – 21.30
Wrocław Główny – 22.07

CZYTAJ WIĘCEJ:  Ultrace 2023 we Wrocławiu przyciągnął tłumy i pełno zjawiskowych pojazdów
Tagi