Ładowanie

Kolejkowo S.A. odpala lokomotywę inwestycyjną! Będą środki na budowę kolejnych makiet

17 maja, 2024

Fot. Kolejkowo

Kolejkowo ruszyło pełną parą z nową kampanią inwestycyjną. W 7 dni zebrało zapisy na wszystkie akcje emisji C, pozyskując 3,2 mln na budowę kolejnych unikalnych wystaw stanowiących popularną atrakcję turystyczną. Środki te zapewnią szybszą podróż Kolejkowa do ekspansji na największe miasta kraju oraz jego dotarcie pod koniec roku na stację NewConnect.

Maszyny w Kolejkowie pracują pełną parą. Spółka działa jak dobrze naoliwiony mechanizm. Nic dziwnego – jest na rynku już 10 lat. Wrocławską ekspozycję odwiedza ok. 230 tys. gości rocznie, a wystawę w Gliwicach ok. 120 tys. osób. Wszystko dlatego, że Kolejkowo żyje, czyli makiety stale wzbogacane są o nowe elementy, co sprawia, że co trzeci odwiedzający powraca do atrakcji. Wiosną tego roku w Jeleniej Górze, gdzie mieści się centrala firmy, otwarto Modelarnię, serce Kolejkowa, dzięki której może ono znacznie przyspieszyć rozbudowę obecnych wystaw i budowę nowych.

Nasze wystawy cieszą się dużą popularnością. Codziennie pracujemy nad ekspozycjami, aby ciągle ożywiać nasze miniaturowe światy – mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa. – Obecna emisja akcji ma na celu dalszy rozwój spółki, w tym otwarcie nowej wystawy w Warszawie. Szczerze mówić, nie zdążyliśmy nawet uruchomić szerszej kampanii informacyjnej. Akcje rozeszły się w 95 procentach wśród dotychczasowych inwestorów. To dla nas ogromny dowód zaufania oraz potwierdzenie przez inwestorów naszych dotychczasowych działań i kierunku rozwoju na przyszłość.

Kolejkowo prowadzi prace projektowe nad kolejną inwestycją w Jeleniej Górze, zaplanowaną do otwarcia na maj 2026 r. Kupiło działkę i zamierza stworzyć zewnętrzny park kolejkowy. Tego typu atrakcje są popularne w USA, Anglii czy w Niemczech, w Polsce rynek dopiero się rodzi, bo jest to nadal nisza.

Kolejkowo podpisało już umowę najmu lokalu w centrum Warszawy, w bardzo atrakcyjnej dla atrakcji turystycznej lokalizacji – okolicy Pałacu Kultury i Nauki z punktem widokowym odwiedzanym przez ponad 600 tys. osób rocznie. Otwarcie zaplanowane jest na grudzień tego roku.

Na ok. 1,3 tys. m kw. powierzchni znajdzie się wystawa z m.in. co najmniej 5 tysiącami figurek ludzi i zwierząt. Podobnie jak we Wrocławiu i w Gliwicach skupimy się na regionalizacji. Mniej więcej dwie trzecie wystawy będą stanowiły miejsca w Warszawie: nie tylko popularne atrakcje, ale też np. Praga z jej charakterystyczną zabudową i podwórkami. Będą jeździły miniaturowe pociągi, a po Wiśle będzie pływał statek – wylicza Jakub Paczyński. – Na pozostałej jednej trzeciej powierzchni zaprezentujemy inne miejscowości z Mazowsza, a także polskie góry. Serca odwiedzających chcemy też podbić mappingiem 3D. Kolejkowo szacuje, że wystawę w Warszawie odwiedzi ok. 200 tys. osób, a docelowo będzie 350-400 tys. rocznie w ciągu trzech lat. Po przygotowaniu makiet dla Warszawy jest plan ekspresowego przejścia do ekspansji na Trójmiasto.

Kolejkowo to sieć zaawansowanych, przedstawionych w nowoczesnej formie, wystaw makiet, które odwzorowują otaczający nas świat: malownicze wsie, piękne tereny górskie czy gwarne miasta. Ruchome modele pociągów, samochodów, statków oraz tramwajów sprawiają, że goście czują się, jakby obserwowali prawdziwe życie z lotu ptaka. Poprzednia emisja jego akcji zakończyła się sukcesem. Spółka zebrała pełną kwotę emisji na trzy dni przed planowaną datą jej końca. Kwotę 2,240 mln zł objęło 122 inwestorów.

Tagi