Ładowanie

Nowy apartamentowiec zostanie wybudowany na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej okolicy.

Kolejna, duża inwestycja. Powstanie apartamentowiec na Kępie Mieszczańskiej

10 lipca, 2023

Nowy apartamentowiec zostanie wybudowany na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej okolicy. Fot. UM Wrocławia

Nowa inwestycja mieszkaniowa zostanie zrealizowana na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, jednej z najbardziej prestiżowych części miasta. Nowy apartamentowiec zostanie wybudowany na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej okolicy, przy ulicy Księcia Witolda 35.

Szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa w centrum stolicy Dolnego Śląska. Na Kępie Mieszczańskiej stanie nowy apartamentowiec. Teren, na którym zostanie wybudowany, objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego — przeznaczono go pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługi takie jak biura, przychodnie lekarskie i handel detaliczny.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nieruchomość, składająca się z przedwojennej kamienicy o powierzchni 817 metrów kwadratowych oraz sąsiedniej niezabudowanej działki o powierzchni 891 metrów kwadratowych, została sprzedana przez gminę Wrocław w przetargu nieograniczonym ustnym. Cena wywoławcza wynosiła 7 milionów złotych, a nieruchomość została nabyta przez firmę Wroclaw Golf Estate Sp. z o.o. za kwotę 8,3 miliona złotych.

Projekt architektoniczny inwestycji został powierzony znanemu wrocławskiemu architektowi Marcinowi Majorowi z pracowni Major Architekci Sp. z o.o., dotychczas nie zaprezentowano oficjalnych wizualizacji.

Tagi