10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Kolejny powrót! Anna Bączyńska wraca do #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Po roku gry w beniaminku Tauron Ligi do #VolleyWrocław powraca Anna Bączyńska! Co ciekawe, w Opolu 26-latka grała jako atakująca, a w ekipie Michala Maška będzie jedną z przyjmujących.

Anna Bączyńska to 26-letnia zawodniczka pochodząca z Krakowa, która przygodę z siatkówką rozpoczęła w KS Armatura Kraków, a swoje umiejętności rozwijała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Kolejnymi przystankami na ścieżce jej kariery była Bydgoszcz i Krosno, a swój debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczyła w Legionovii Legionowo w sezonie 2016/2017. Występowała tam przez dwa lata w roli atakującej, a następnie trafiła do Radomki Radom, gdzie została przyjmującą. Bardzo szybko została jednak wypożyczona do Grotu Budowlanych Łódź i to z nim związała się na następne dwa lata.

Jako przyjmująca Budowlanych została z łódzkim klubem wicemistrzynią Polski (2019), a w sezonie 2020/2021 założyła koszulkę #VolleyWrocław. W barwach wrocławskiego klubu przekroczyła granicę 1000 punktów zdobytych w najwyższej klasie rozgrywkowej i po roku gry na Dolnym Śląsku przeniosła się do beniaminka Tauron Ligi, UNI Opole.

Tam powróciła na pozycję atakującej i była podstawową zawodniczką ekipy Nicoli Vettoriego. Mierząca 187 cm wzrostu Bączyńska zagrała w 26 meczach i zdobyła w nich 330 punktów – 275 atakiem, 35 blokiem i 20 zagrywką. Zdobyła też dwie statuetki MVP, co ciekawe obie w meczach przeciwko #VolleyWrocław. Teraz skrzydłowa powraca na Dolny Śląsk:

– Po roku nieobecności wracam do #VolleyWrocław oraz na przyjęcie, z czego ogromnie się cieszę. We Wrocławiu bardzo dobrze mi się mieszkało i trenowało, poznałam tu też świetnych ludzi. Niestety sezon 2020/2021 był ograniczony z powodu pandemii i nasi kibice nie mieli wstępu do hali, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać, aż jesienią spotkamy się w Orbicie – komentuje nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

– Do naszego zespołu powraca Ania Bączyńska. Po krótkim rocznym graniu w formacji ataku ponownie zmierzy się z pozycją przyjmującej. Razem z Michalem oceniliśmy, że potencjał Ani pomoże nam w osiągnięciu założonych celów. Cieszymy się zatem, że Ania ponownie założy biało-zieloną koszulkę i będzie reprezentować nasz klub – stwierdza Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Zobacz również:  Śląsk kończy swoją przygodę w EuroCup

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI