Ładowanie

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dostępna jest już dla odwiedzających nowa ekspozycja czasowa

Kolorowe i piękne znaczki z Ukrainy. Nowa wystawa we Wrocławiu

admin 30 sierpnia, 2023

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dostępna jest już dla odwiedzających nowa ekspozycja czasowa "Znaczki Ukrainy". Wystawa “Znaczki Ukrainy”, fot. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dostępna jest już dla odwiedzających nowa ekspozycja czasowa “Znaczki Ukrainy”. Na wystawie możemy podziwiać ukraińskie znaczki pocztowe, na których uwieczniono m.in. tradycje ludowe oraz faunę i florę tego państwa.  

23 sierpnia o godzinie 12:00 we wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji odbyło się uroczyste otwarcie wystawy “Znaczki Ukrainy”. Podczas wydarzenia obecny był Yurii Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu. Dla gości zagrał ukraiński zespół “KapustaBand”.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wystawa “Znaczki Ukrainy”

Na ekspozycji znajdują się znaczki wydane przez ukraińską pocztę po 2000 roku. Dominują motywy związane z geografią oraz kulturą Ukrainy – m.in. z rzemiosłem, strojami, czy legendami. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2024 roku.

Do 5 stycznia 2024 roku będzie można podziwiać znaczki pocztowe wydane przez Ukrposhta (Poczta Ukrainy) w ostatnim dziesięcioleciu i przekazane do zasobów Muzeum przez Universal Postal Union (Światowy Związek Pocztowy). Znaczki prezentują tradycje ludowe Ukrainy, kulturę i sztukę, bogatą faunę i florę tego rozległego, bardzo zróżnicowanego geograficznie państwa. Ornamentyka znaczków nawiązuje do kultury regionalnej, legend i baśni – informuje Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Cyklostrada Dolnośląska. Jak będą przebiegać trasy?
Tagi