12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Komunikat prezydenta Wrocławia w sprawie zanieczyszczenia Odry

WARTO PRZECZYTAĆ

Skażenie rzeki Odry to smutna wiadomość, która dotarła do nas w ostatnim czasie. Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk wydał na swoim profilu oświadczenie w tej sprawie. Apeluje do mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa.

Źródło: Jacek Surtyk – Facebook

Prezydent w komunikacie przestrzegł, że zanieczyszczenie Odry obejmuje swym zasięgiem nie tylko Wrocław i Dolny Śląsk, ale też inne województwa zachodnie, przez które Odra przepływa. Prosi o uwagę oraz obserwowanie bieżących komunikatów miejskich.

Woda z kranów jest bezpieczna

Woda z kranów jest zdatna do picia. Zanieczyszczenia w żaden sposób nie wpływają na jakość wody, którą MPWiK Wrocław dostarcza do kranów w mieście.

Odpowiedzialność w rękach rządu i Wód Polskich  

Prezydent Wrocławia zawiadamia, że organem, który powinien jak najszybciej podjąć konkretne działania w sprawie skarżenia Odry, jest rząd oraz Wody Polskie. Wody Polskie powinny jak najszybciej zbadać przyczyny zanieczyszczenia oraz rozpocząć działania naprawcze.

Zrzucanie winy na samorząd i na jednostki, które nie są za ten kryzys odpowiedzialne jest po prostu słabe.  – podsumował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocław dba o zasób wodny

Jacek Sutryk poinformował, że miasto od 2020 roku realizuje inwestycję budowy zbiorników retencyjnych.

– W 2020 r. podjęliśmy się ogromnego zadania, jakim jest budowa zbiorników retencyjnych w porcie południowym. Wartość tego zadania to 77,8 mln zł netto, a wartość całego projektu – 160 mln zł netto. Ich głównym zadaniem jest gromadzenie ścieków pogody deszczowej. To bardzo potrzebny projekt dla miasta i cieszę się, że go realizujemy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI