7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Koncert ukraińskiego zespołu dziecięcego KapustaBand w Muzeum Architektury

WARTO PRZECZYTAĆ

W niedzielę, 19 lutego w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się koncert ukraińskiego zespołu dziecięcego KapustaBand. W skład zespołu wchodzi 20 dzieci-uchodźców z Ukrainy. Muzyką chcą wyrazić wdzięczność zaprzyjaźniony krajom za wsparcie okazane Ukrainie.

fot. Muzeum Architektury we Wrocławiu

Na koncert ukraińskiego zespołu dziecięcego zapraszają Fundacja Inside i Muzeum Architektury we Wrocławiu. Odbędzie się w niedzielę, 19 lutego, o godzinie 17.00
w Muzeum Architektury we Wrocławiu przy ul. Bernardyńska 5. Obowiązuje wstęp wolny.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

KapustaBand to dziecięcy zespół i chór dzieci-uchodźców z Ukrainy

Zespół powstał we Wrocławiu na początku lata 2022 roku. Składa się z 20 dzieci w wieku od 6 do 16 lat, pochodzących z różnych ukraińskich miast. W ciągu pół roku od rozpoczęcia działalności zespół KapustaBand dał ponad 10 występów na różnych festiwalach i imprezach miejskich w całej Polsce. Teraz wyrusza w podróż do krajów nadbałtyckich z charytatywną trasą koncertową Magical Ukrainian Tour, podczas której chcą podziękować zaprzyjaźnionym krajom za wsparcie oraz zbierać fundusze na pomoc humanitarną dla ludności z okupowanych terytoriów Ukrainy. Pierwszym koncertem na ich trasie, będzie ten, we Wrocławiu.

„Songs of Burning Hearts” to spektakl wokalno-instrumentalny z udziałem 15 dzieci (chór KapustaBand), dyrektorki chóru Marii Kołomiets oraz profesjonalnych muzyków. Repertuar będzie składał się głównie z ukraińskich pieśni ludowych oraz kilku autorskich kompozycji, polskich utworów ludowych i współczesnych piosenek, a także z dwóch piosenek z repertuaru The Beatles. Hymnem trasy została zinterpretowana na nowo w wersji ukraińsko-angielskiej piosenka Yellow Submarine. W przedstawieniu wykorzystana zostanie scenografia wykonana wspólnie z dziećmi specjalnie dla tego projektu.

fot. Muzeum Architektury we Wrocławiu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI