-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Koncert wybitnego organisty Józefa Serafina na XXIX edycji Festiwalu Non Sola Scripta

WARTO PRZECZYTAĆ

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa „Non Sola Scripta” powraca na Ostrów Tumski we Wrocławiu w ramach XXIX edycji. W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00 w Kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja, która na co dzień nie jest dostępna dla zwiedzających, odbywać się będą koncerty festiwalu muzyki organowej. 24 lipca, w ramach festiwalu, odbędzie się wyjątkowy koncert Józefa Serafina.

Józef Serafin. fot. Strefa Kultury Wrocław

„Non Sola Scripta” w każdej swej odsłonie gwarantuje najwyższe doznania artystyczne. Goście usłyszą melodie zarówno tradycyjne, jak i nowatorskie. Idea zawarta w tytule festiwalu nadaje mu wymiar szczególny – improwizacja.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów, co wybrzmiewa już w łacińskim tytule, jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów – informują organizatorzy.

Dyrektor artystyczny festiwalu prof. Andrzej Chorosiński zaprasza do udziału zarówno wykonawców, którzy koncertowali już w poprzednich edycjach festiwalu, utytułowanych artystów polskich i zagranicznych, jak i debiutantów legitymujących się sukcesami konkursowymi i koncertowymi. Tym samym festiwal „Non Sola Scripta” posiada element promocji młodych talentów.

Józef Serafin, mistrz muzyki organowej

Artysta urodzony w roku 1944 w Krakowie, mogący pochwalić się prawie sześćdziesięcioma latami kariery muzycznej. Jest laureatem wielu nagród. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w USA, Kanadzie, Japonii i Kazachstanie. W roku 2016 został nagrodzony przez Papieża Franciszka medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Jego koncert na żywo goście usłyszą na tegorocznej edycji festiwalu, 24 lipca o godz. 19:00 w Kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Gdzie nabyć bilety?

W bilety na wydarzenie zaopatrzyć się można na stronach strefakultury.pl i eventim.pl oraz w kasie Impartu, oraz na miejscu przed koncertami.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI