Ładowanie

Pierwszy kongres Rzeczpospolitej Samorządnej ma kosztować niemal 600 tys. zł publicznych pieniędzy i przypominać wesele.

Kongres jak wesele za niemal 600 tys. publicznych pieniędzy. Tak bawią się Bezpartyjni

admin 17 sierpnia, 2023

Pierwszy kongres Rzeczpospolitej Samorządnej ma kosztować niemal 600 tys. zł publicznych pieniędzy i przypominać wesele. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels

Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie i uczta na porcelanowej zastawie finansowane z publicznych pieniędzy. Pierwszy kongres Rzeczpospolitej Samorządnej, której przewodniczącym jest kandydat do Senatu z Bezpartyjnych Samorządowców, ma kosztować niemal 600 tys. zł i przypominać wesele.

W zbliżających się wyborach do Senatu wystartuje Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej i przewodniczący Rzeczpospolitej Samorządnej. To właśnie on zaplanował wystawną imprezę.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Kongres Rzeczpospolitej Samorządnej jak wesele

Wójtowie, burmistrzowie, starostowie, skarbnicy i sekretarze 18 i 19 września spędzą w Szklarskiej Porębie, na pierwszym kongresie Rzeczpospolitej Samorządnej. W hotelu czekać będą na nich jedno- lub dwuosobowe pokoje i śniadanie, a podczas spotkań wybierać będą z ośmiu rodzajów przekąsek wytrawnych. Dania główne do wyboru — mięsne, rybne lub jarskie, serwowane na porcelanowej zastawie. Oprócz tego ciasta na deser, a ozdobne świece i kwiaty na stołach.

Rzeczpospolita Samorządna powołana do życia została w 2018 roku, za sprawą radnych sejmiku związanych Bezpartyjnymi Samorządowcami. Samorząd województwa ze środków regionu wyłożył na stowarzyszenie 600 tys. zł.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Festiwal Pasibrzucha powraca na Partynice. Moc atrakcji już w ten weekend!
Tagi