12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Koniec sezonu letniego na wrocławskich kąpieliskach

WARTO PRZECZYTAĆ

Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 kończymy wakacje oraz sezon letni na wrocławskich kąpieliskach. Frekwencja była rekordowa, a wrocławianie wspaniale bawili się na basenach w stolicy Dolnego Śląska.

basen, wakacje, lato
fot. WCT SPARTAN

Pierwsze obiekty takie jak Morskie Oko, Glinianki i Kłokoczyce otworzone zostały 1 czerwca. Od Bożego Ciała mieszkańców gościła pływalnia letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej, a pod koniec czerwca udostępniono dwa bezpłatne akweny przy ul. Jeziorowej i Królewieckiej.

Biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata, to ten rok był rekordowy pod względem frekwencji. W sumie od czerwca do końca sierpnia na wszystkich basenach i kąpieliskach odwiedziło nas blisko 170 000 osób. Z roku na rok ta frekwencja rośnie, co nas bardzo cieszy. Na wszystkich tych obiektach dyżur pełnili ratownicy, którym należą się wielkie podziękowania, bo to dzięki ich ciężkiej pracy, szczególnie w upalne dni, kiedy mieli ręce pełne roboty, dbali o nasze bezpieczeństwo nad wodą, aby nikomu nic się nie stało. – mówi Maciej Moczko rzecznik prasowy WCT Spartan.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI