Ładowanie

We Wrocławiu do wydania pozostało jeszcze tylko 60 serii tablic rejestracyjnych DW. Nowe będą się zaczynały od DX.

Koniec tablic rejestracyjnych DW. Nowe będą się zaczynały od DX

16 czerwca, 2023

We Wrocławiu do wydania pozostało jeszcze tylko 60 serii tablic rejestracyjnych DW. Nowe będą się zaczynały od DX. Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Do wydania pozostało jeszcze tylko 60 serii tablic rejestracyjnych DW. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, nowe tablice będą zaczynać się od oznaczenia DX. Kiedy nastąpią zmiany?

Tablice z oznaczeniem DW wydawane są od 1 lipca 1999 roku. Już wkrótce nastąpi jednak zmiana wyróżnika, w związku z wyczerpywaniem się możliwości nadawania nowych numerów występujących po DW. Przewiduje się, że w pierwszej połowie 2024 roku rejestracje będą rozpoczynać się od DX. Obecnie z tą numeracją poruszają  się po mieście motocykliści. Już wkrótce dołączą też kierowcy.

– Powodem zmiany wrocławskich tablic rejestracyjnych z DW na DX będzie wyczerpanie zasobu tablic z dotychczasowym wyróżnikiem (wszystkich możliwych kombinacji). Fakt, że wrocławskie tablice będą zaczynały się od DX, reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa – informuje Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tablice rejestracyjne VW

Gdy tablice z DX na przodzie także się wyczerpią, to wydawane będą te z wyróżnikiem V. Przewiduje się, że zmiana ta nadejdzie dopiero za dwadzieścia lat.

– Po DX wydawane będą tablice z wyróżnikiem V dla całego województwa. To może być jednak nawet kwestia kolejnych 20 lat, nim dojdzie do zmiany wyróżnika na V – skomentował Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zobacz też: Renoma buduje Pedet. Czym wyróżni się strefa gastronomiczno-kulinarna?

Rejestracja pojazdów we Wrocławiu

Pojazdy można zarejestrować w Centrum Obsługi Mieszkańca w następujących lokalizacjach:

  • ul. Zapolskiej 4;
  • pl. Nowy Targ 1-8;
  • al. M. Kromera 44;
  • ul. Legnicka 58 (CH Magnolia).

Koszt rejestracji wynosi 180 zł.

Tagi