Ładowanie

Otwarte kąpieliska we Wrocławiu przez całe lato przyciągały tłumy odwiedzających. Ile osób skorzystało z tych atrakcji?

Koniec wakacji i koniec sezonu na kąpieliska. W tym roku przyciągały tłumy

4 września, 2023

Otwarte kąpieliska we Wrocławiu przez całe lato przyciągały tłumy odwiedzających. Ile osób skorzystało z tych atrakcji? Fot. Facebook Kąpielisko Glinianki Spartan WCT

Otwarte kąpieliska we Wrocławiu przez całe lato przyciągały tłumy odwiedzających. Zabawa nad wodą to nieodzowny element wakacji, jednak sezon dobiegł końca. Ile osób skorzystało z tych atrakcji?

Zarządcy wrocławskich kąpielisk przygotowali podsumowania frekwencyjne. Jeśli chodzi o Młodzieżowe Centrum Sportu, to najwięcej biletów sprzedano na kąpielisko Morskie Oko. W czerwcu i sierpniu skorzystało z niego ok. 90 tys. osób. Kąpielisko Oporów działało od 24 czerwca do 31 sierpnia i skorzystało z niego ok. 25 tys. osób, a z kąpieliska Królewiecka ok. 20 tys. (było otwarte w tym samym terminie, co kąpielisko na Oporowie, jednak dostęp do niego przez dwa tygodnie był ograniczony z powodu sinicy). Również w tej dacie działało kąpielisko Pawłowice — tam bawiło się także ok. 20 tys. osób.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Frekwencja dopisała także na kąpieliskach Spartan — spółka ta nadzoruje baseny Orbita przy ul. Wejherowskiej oraz Glinianki. Z tych pierwszych przez trzy miesiące skorzystało 84 tys. 245 osób. Z Glinianek z kolei w sezonie skorzystało 20 tys. 128 osób.

Tagi