-0.5 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Kino DFC zaprasza na konkurs oraz pokazy filmowe

WARTO PRZECZYTAĆ

Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz z Dolnośląską Organizacją Turystyczną zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku. Do wygrania cenne nagrody, a zgłoszone filmy mogą w przyszłości stać się wizytówką regionu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy swoje wakacyjne wspomnienia lubią zapisywać w formie filmów. Wystartować mogą osoby, które mieszkają lub spędzały wakacje na Dolnym Śląsku i chcą podzielić się stworzonymi materiałami.

Szczegóły konkursu

Konkurs ma formułę otwartą. Zgłaszane mogą być jedynie krótkie, maksymalnie 2-minutowe filmy. Zadaniem konkursowym jest pokazanie tego, co na Dolnym Śląsku zdaniem autorów jest najlepsze. Mogą to być ciekawe wydarzenia, atrakcje turystyczne, walory przyrodnicze, czy też wyjątkowy klimat miast i miasteczek.

Do wygrania nagrody pieniężne:

  • nagroda główna – 5 000 zł,
  • nagroda za II miejsce – 3 000 zł,
  • nagroda za III miejsce – 2 000 zł.

Termin nadsyłania filmów do 15 września.

Co nowego w DFC od 2 do 8 września?

Nadchodzi premiera filmu „Kryptonim Polska” w reżyserii Piotra Kurnika. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym miłosne uczucie wystawione na największą próbę. Komedia o relacji osób o dwóch skrajnych poglądach na życie i politykę będzie wyświetlana w DFC od 2 września.

Na ekrany na prośbę widzów powrócą dwa filmy, które zrobiły furorę wśród fanów kina.

Jeden z nich to „Elvis”, którego reżyserem jest Baz Luhrmann. Dramat Warner Bros Pictures przybliża historię legendarnego króla rock and rolla, Elvisa Presleya.

Drugi to tegoroczna kontynuacja hitu z 1986 roku, „Top Gun: Maverick”. Film wyreżyserował Joseph Kosinski. Głównym bohaterem jest jeden z najlepszych lotników Marynarki Wojennej, znany z pierwszej części, Pete „Maverick” Mitchell. Jak zmieniło się jego życie po 30 latach służby? Ten film akcji jest sentymentalną podróżą dla niejednego filmomaniaka.

Zobacz również:  Wicelider tureckiej Ekstraklasy lepszy od Śląska

W każdy wtorek o godz. 12:00 kontynuowany będzie cykl Filmowy Klub Seniorów. W najbliższej odsłonie, 6 września, obejrzeć będzie można film „Stracone złudzenia” w reżyserii Xaviera Giannoli. Francuski dramat opowiada historię mezaliansu, spowodowanego miłością pomiędzy poetą ze zubożałej rodziny a lokalną arystokratką.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI