Ładowanie

Kos poprowadzi mecz Korony ze Śląskiem

Redakcja tuDolnySlask.info 20 lipca, 2023

 

Poznaliśmy obsadę sędziowską 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Poniedziałkowe spotkanie Śląska Wrocław z Koroną Kielce poprowadzi Damian Kos z Wejherowa. Mecz zostanie rozegrany na kieleckiej Suzuki Arenie.

Damian Kos w poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy 18 razy prowadził mecz jako główny arbiter. Łącznie pokazał w nich 67 żółtych kartek i podyktował 5 rzutów karnych. Ponadto, 34-letni sędzia z Wejherowa był rozjemcą meczów w ramach Fortuna Pucharu Polski, Fortuna 1. Ligi, eWinner 2. Ligi i 3. ligi. 

Co ciekawe, Damian Kos w poprzednim sezonie prowadził 3 spotkania z udziałem piłkarzy wrocławskiego Śląska i były to… 3 spotkania z rzędu. Na przełomie sierpnia i września 2022 roku arbiter sędziował domowe mecze z Widzewem i Cracovią, a także wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec. Sezon wcześniej Kos był rozjemcą rozgrywanego w Białymstoku meczu Jagiellonia – Śląsk. 

Śląsk Wrocław nie wygrał ani jednego z meczów, które prowadził Damian Kos, ale liczymy, że kiepska passa zakończy się już w najbliższy poniedziałek!

Sędziowie asystenci: Jakub Winkler, Dariusz Bohonos

Sędzia techniczny: Karol Wójcik

Sędziowie VAR/AVAR: Piotr Urban, Paweł Sokolnicki

CZYTAJ WIĘCEJ:  Anna Lewandowska nową środkową #VolleyWrocław