9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Kosmiczne znaczki od Poczty Polskiej. Jeden z nich istnieje tylko wirtualnie

WARTO PRZECZYTAĆ

Kosmiczny kryptoznaczek, ze wzorem stworzonym przez sztuczną inteligencję, będący także tokenem NFT. Brzmi jak science fiction, jednak to prawdziwy ruch ze strony Poczty Polskiej. Pozostałe cztery kosmiczne znaczki można zakupić tradycyjnie, w formie papierowej. Dowiedz się więcej!

Znaczki z serii kosmicznej kupować można od 14 lutego na terenie całej Polski. Wybierać można spośród czterech wariantów wzoru, a każdy znaczek a swój unikalny, wirtualny token NFT. NFT to zasoby cyfrowe, które reprezentują cenne przedmioty kolekcjonerskie.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Papierowe oraz wirtualne — kosmiczne znaczki kolekcjonerskie

Oferta znaczków skierowana głównie dla kolekcjonerów. Kryptoznaczek to tradycyjny znak opłaty pocztowej, do którego dołączona jest etykieta z adresem publicznym portfela oraz frazą klucza prywatnego portfela, zawierającego token NFT kryptoznaczka. Takie wirtualne znaczki pojawiły się także w kilku innych krajach europejskich.

Znaczki sprzedawane są w nominale 3,9 zł, natomiast cały folder ostatecznie kosztuje od 18,50 zł do 123 zł — w zależności od wzoru. Wirtualny znaczek nie ma wersji papierowej. Można przechowywać wyłącznie w wirtualnym klaserze.

Co ciekawe, dodatkowy znaczek wyłącznie w formie tokena NFT został zaprojektowany po raz pierwszy w historii przez sztuczną inteligencję. Obraz wykorzystany do projektu znaczka to interpretacja hasła „polski satelita naukowy eksplorujący przestrzeń kosmiczną” — tłumaczy Poczta Polska.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI