6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Kot Wrocek już 4 lata mieszka w ratuszu. Przypominamy jego historię

WARTO PRZECZYTAĆ

W 2019 roku kot Wrocek oficjalnie został mieszkańcem wrocławskiego ratusza. To wtedy został przygarnięty przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Właśnie mijają 4 lata, odkąd zwierzę znalazło nowy dom.

4. urodziny Wrocka w ratuszu, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

W lutym 2019 roku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk został opiekunem kota rasy brytyjskiej. Futrzak został odnaleziony na dworcu autobusowym, po tym, jak jego właściciele porzucili go, jadąc na wakacje. Sprawę nagłośnił w mediach ówczesny prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. Kot przeszedł wtedy badania u weterynarza, które wykazały, że ma około roku i jest zdrowy. Zwierzę szybko znalazło nowy dom i ku zaskoczeniu wielu wrocławian okazał się nim miejski ratusz. Od poniedziałku do piątku Wrocek miesza w gabinecie prezydenta Wrocławia, a w weekendy gości w jego domu. Imię dla kota wybrali wrocławianie w internetowym głosowaniu.   

Przy okazji pojawienia się Wrocka w Urzędzie Miejskim prezydent Wrocławia namawiał do adopcji zwierząt, które znajdują się w schronisku.

We wrocławskim schronisku wciąż wiele zwierząt czeka na adopcję. Wielokrotnie zachęcałem i będę zachęcał osoby będące blisko decyzji o przygarnięciu zwierzaka, do skierowania swoich kroków w pierwszej kolejności właśnie tam. Ja dziś stałem się opiekunem Wrocka. Pomimo towarzyszącego nam obojgu stresu, zaprzyjaźniliśmy się od pierwszego wejrzenia. Ten mały przyjaciel od dziś zagości w moim gabinecie. Każdą osobę, która martwi się, że Wrocek nie będzie miał tutaj odpowiedniej opieki, uspokajam – Wrocek będzie mieszkał ze mną, każdy wolny dzień, każdy weekend będziemy spędzać razem, natomiast w ciągu tygodnia będzie odpowiednio zaopiekowany przeze mnie i moich współpracowników w Urzędzie, mając w nim swoje własne, przytulne miejsce. – informował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Urodziny Wrocka

W niedzielę prezydent Wrocławia poinformował w mediach społecznościowych, że Wrocek mieszka z nim już lata.

Nasz Wrocek świętuje urodziny, to już 4 lata jak jest z nami. Dzięki kochany, za to, że jesteś – napisał prezydent Wrocławia.

Zobacz również:  Zaginęła 15-letnia Zuzanna. Ostatni raz widziano ją w Tarasach Grabiszyńskich

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI