7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

KPR gorszy w hicie kolejki

WARTO PRZECZYTAĆ

KPR Gminy Kobierzyce pomimo bardzo dobrego początku meczu nie wywiózł z Jarosławia punktów. W hicie 17. Serii PGNiG Superligi kobiet lepsze okazały się gospodynie EUORBUD JKS, które wygrały 31:27.

Fascynujący początek Kobierek

Kobierki zdecydowanie lepiej weszły w mecz. Twarda obrona wymuszała na rywalkach błędy, a te bezwzględnie zamieniane były przez podopieczne Edyty Majdzińskiej na bramki. Dzięki temu po 6. minutach na tablicy widniał wynik 5:1. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec jarosławianek (9’).

Chwila rozmowy z zespołem przyniosła efekt – czarno-niebieskie w krótkim czasie odrobiły straty i wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (8-6 w 19’). Spory w tym udział miała Weronika Kordowiecka, której interwencje zatrzymały KPR na moment. JKS zdobył 7 bramek, na które kobierzyczanki odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć, bowiem praktycznie równo z syreną piłkę w siatce umieściła Karolina Wicik, tym samym doprowadzając do remisu po 14.

Dominacja gospodayń w drugiej części

Po zmianie stron gospodynie zaczęły dominować na parkiecie. Prezentowały się bardzo solidnie w ofensywie, ale Kobierki znacznie ułatwiały im to zadanie, często popełniając niewymuszone błędy. Nieudane kozłowania, bądź podania posłane na aut zawodniczki EUROBUDU zamieniały na trafienia, systematycznie budując przewagę (22-17 w 41’).

W tej części spotkania liderką zespołu pozostawała niezmiennie wspomniana już wcześniej Kordowiecka, a po drugiej stronie boiska skuteczne rzuty oddawały Małgorzata Trawczyńska oraz Lesia Smolinh.

Kobierki walczyły ambitnie, ale nie mogły znaleźć sposobu na lepiej dysponowane rywalki (25-22 w 52’). Na każde zmniejszenie dystansu jarosławianki odpowiadały kolejnymi trafieniami i ostatecznie wygrały 31-27.

MVP meczu wybrano Weronikę Kordowiecką, a nagrodę indywidualną w ekipie KPR-u otrzymała Mariola Wiertelak, która zdobyła 7 bramek. Tym samym ma ich na swoim koncie już 100!

Dzięki wygranej zawodniczki Michała Kubisztala awansują na 5. miejsce w ligowej tabeli, a Kobierki pozostaną 3. Porażka zwiększa jednak dystans dzielący je od zespołu MKS-u FunFloor Lublin, z którym zmierzą się we własnej hali w sobotę.

Zobacz również:  Ceny nieruchomości znów pójdą do góry? Rząd przyjął program „Bezpieczny kredyt 2 proc.”

EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 31-27 (14-14)

JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Bancilon 1, Gadzina, Dorsz, Trawczyńska 8, Matuszczyk 3, Volovnyk 5, Gliwińska 1, Nestsiaruk 1, Mokrzka 3, Zimny 4, Smolinh 5, Kozimur.
Karne: 6/6
Kary: 6 min. (

KPR: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 2, Buklarewicz 3, Janas 2, Wiertelak 7, Kozioł 3, Ważna, Domagalska, Cygan 2, Despodovska 3, Wicik 5.
Karne: 2/2
Kary: 6 min. (Olek x2, Ważna)

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI