Ładowanie

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i paserstwo zostało zatrzymanych przez wrocławskich policjantów z pionu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kradzionym motocyklem po kradzione auto wprost w ręce policji

Redakcja tuDolnySlask.info 25 czerwca, 2023

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i paserstwo zostało zatrzymanych przez wrocławskich policjantów z pionu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Fot. Policja

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i paserstwo zostało zatrzymanych przez wrocławskich policjantów z pionu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W centrum tej zawiłej sprawy znajdował się zaparkowany na terenie gminy Mietków pojazd marki Honda z przyczepą.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dostarczone informacje o podejrzanym pojeździe skierowały policjantów do jednej z miejscowości w gminie Mietków. Na miejscu, dzięki współpracy z lokalną społecznością, odnaleźli poszukiwany pojazd wraz z przyczepą.

Rutynowe sprawdzenia w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ujawniły, że Honda nie jest prawidłowo zarejestrowana, a tablice rejestracyjne zostały skradzione z innego pojazdu. Ponadto, przyczepa wraz z jej tablicą rejestracyjną okazały się być skradzione.

Zdecydowani na złapanie przestępców, funkcjonariusze pozostali na miejscu. Ich cierpliwość szybko się opłaciła, gdy na motocyklach przybyło dwóch młodych mężczyzn, którzy byli domniemanymi właścicielami Hondy.

Sprawa przybrała na sile, gdy okazało się, że motocykl, na którym przyjechali mężczyźni, i jego tablice, były zgłoszone jako utracone, a 25-letni kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, miał przy sobie klucze od Hondy oraz amfetaminę.

22-letni pasażer motocykla również nie wyszedł z tej sytuacji bez zarzutów. Został rozpoznany przez zgłaszającą jako ten, który zaparkował skradzioną Hondę z przyczepą w pobliżu jej posesji.

Mimo prób wyjaśnienia, w jaki sposób zdobyli motocykl i kluczyki do Hondy, ich tłumaczenia nie przekonały funkcjonariuszy. Następnie przeprowadzono oględziny pojazdu, zabezpieczając ślady i dokumentując dowody fotograficzne.

Zarówno auto, jak i motocykl, zostały umieszczone na policyjnym parkingu, a przyczepa zwrócona do prawowitego właściciela. Zatrzymani mężczyźni teraz staną przed sądem, odpowiadając za swoje przestępstwa.

Warto przypomnieć, że kradzież z włamaniem do pojazdu może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności, zgodnie z obowiązującym prawem.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Billboardy Ministra Michała Dworczyka z błędem