9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Krzysztof Balawejder otrzyma dedykowany tramwaj. MPK upamiętni w ten sposób prezesa

WARTO PRZECZYTAĆ

MPK Wrocław upamiętni zmarłego w styczniu prezesa. Krzysztof Balawejder użyczy imienia jednemu z wrocławskich tramwajów, zgodnie ze zwyczajem, który sam rozpoczął.

Przeczytaj również: Tłumy pożegnały Krzysztofa Balawejdera [ZDJĘCIA]

Z pomysłem upamiętnienia prezesa Balawejdera poprzez nadanie jego imienia jednemu z pojazdów MPK Wrocław wyszła radna miejska Agata Gwadera-Urlep.

Jego działalność na rzecz Wrocławianek i Wrocławian oraz gotowość do działań społecznych wyrażała się w wielu aktywnościach podejmowanych na rzecz promocji zdrowia np. z Dolnośląskim Centrum Onkologii, poprzez zorganizowanie Szczepciobusa, Streetbusa czy wszystkie działania na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy. Przykładów można przytoczyć jeszcze wiele, ale dobra, które wygenerował Krzysztof Balawejder, nie sposób opisać w kilku słowach – argumentuje radna.

Wrocławskie tramwaje noszą imiona zasłużonych osób

Zwyczaj nadawania imion pojazdom wrocławskiej komunikacji miejskiej zapoczątkował w 2022 roku prezes MPK, Krzysztof Balawejder. Jako pierwsza, patronką tramwaju została Maria Koterbska. Do grona osób upamiętnionych w ten sposób dołączyli Adam Wójcik, ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski, Andrzej Waligórski, Edyta Stein oraz Wanda Rutkiewicz.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Krzysztof Balawejder również zostanie patronem tramwaju?

Pełniący obowiązki prezesa MPK Marcin Urban poinformował, że istnieje możliwość nadania imienia Krzysztofa Balawejdera jednemu z tramwajów miejskich — dokładnie Moderus Gamma, kursującemu w kierunku Biskupina.

Po konsultacji z najbliższymi śp. Krzysztofa Balawejdera pragnę przekazać, że Pani inicjatywa została przyjęta pozytywnie i uroczystość nadania imienia, zgodnie z intencją rodziny, mogłaby nastąpić najwcześniej w dniu Jego urodzin, czyli 19 października lub w pierwszą rocznicę śmierci – odpisał w odpowiedzi na interpelację radnej Marcin Urban.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI