-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Kudowa – Zdrój: Odwiedź niesamowity świat w Muzeum Zabawek “Bajka”

WARTO PRZECZYTAĆ

W Kudowie – Zdroju można nie tylko spędzić relaksujący czas w uzdrowiskach czy miejscowej pijalni wód zdrojowych. To również miejsce, w którym magiczne chwile odnajdą ci najmłodsi. Muzeum Zabawek “Bajka” zaprasza na wyjątkową podróż w czasie.

Magiczne muzeum zabawek w Kudowie – Zdroju. ?Fot. UM Kudowy – Zdrój

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to wspaniały, miniaturowy świat, który kryje w sobie mnóstwo wspomnień i tajemnic. Pośród ponad 5 tysięcy eksponatów z różnych zakątków świata każdy, czy to dziecko czy dorosły, znajdzie dla siebie coś intrygującego.Tutaj każda zabawka to małe dzieło sztuki, które stanowi cenne dziedzictwo kulturowe. Specjalnie przygotowana wystawa pozwoli nam lepiej poznać i zrozumieć codzienność, modę oraz zwyczaje naszych przodków, a także spojrzeć na historię z innej, ciekawszej perspektywy.

Podróż w czasie

W zbiorach Muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria oraz mini klasa szkolna z lat 50-tych. Warto wspomnieć, że każdego roku do Muzeum trafiają nowe eksponaty, dzięki czemu kolekcja stale się powiększa i zmienia.

W okresie wakacyjnym oraz ferii zimowych czy też długich weekendów w Dawnej Stolarni przy Muzeum organizowane są zajęcia-warsztaty, podczas których każdy, bez względu na wiek, ma okazję własnoręcznie wykonać drewnianą zabawkę. Świetna zabawa i wyjątkowa pamiątka w jednym gwarantowane.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI