Ładowanie

Łącznik na Klecinie bliski ukończenia

8 listopada, 2023

Fot. Jacek Sutryk / Facebook

W dzielnicy Klecina, tuż na granicy z Oporowem, trwają intensywne prace budowlane nad pierwszym segmentem nowego łącznika drogowego. Ten projekt ma kluczowe znaczenie dla poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa mieszkańców, docelowo stworzy osiedlową trasę pomiędzy ulicami Jutrzenki i Kupiecką.

Realizacja tego przedsięwzięcia odbywa się w kilku etapach. Aktualnie prace koncentrują się na 230-metrowym odcinku, który rozpoczyna się przy ulicy Stefki i kieruje w stronę zabudowań mieszkalnych. Zgodnie z harmonogramem, ten fragment drogi będzie dostępny dla ruchu pieszego i samochodowego już w przeciągu miesiąca.

W ramach projektu, oprócz głównej jezdni, mieszkańcy zyskają dostęp do nowych udogodnień takich jak:

• chodnik pieszy;
• dedykowaną ścieżkę rowerową;
• oświetlenie uliczne;
• zaawansowane systemy odwodnienia, minimalizujące ryzyko podtopień w przypadku intensywnych opadów;
• nowoczesną infrastrukturę miejskich kanałów telekomunikacyjnych MKT.

Dodatkowo, inwestycja przewiduje konstrukcję czterech zjazdów oraz dwóch skrzyżowań przy ulicach Stefki i Buraczanej, co zwiększy przepustowość i ułatwi nawigację w tym rejonie.

Fot. Jacek Sutryk / Facebook

Projekt realizowany jest we współpracy z lokalnym deweloperem, który zajmie się uzupełnieniem brakującego fragmentu ulicy Buraczanej, jednocześnie partycypując w finansowaniu całego przedsięwzięcia. Pierwszy etap trasy otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całość projektu, po ukończeniu, zaoferuje mieszkańcom Wrocławia nową, wygodną i bezpieczną trasę, która nie tylko ułatwi codzienne dojazdy, ale również przyczyni się do rozwoju lokalnej społeczności, zwiększając atrakcyjność inwestycyjną i mieszkalną okolicznych dzielnic.

Tagi