-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Lądek-Zdrój: Wraca połączenie komunikacyjne do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego

WARTO PRZECZYTAĆ

Koleje Dolnośląskie przekazały informację o uruchomieniu linii do Stronia Śląskiego. W kasach dostępne są już bilety. Pociąg dowiezie pasażerów do stacji Kłodzko Miasto. Z dworca kolejowego będzie trzeba przesiąść się do autobusu.

Autobus dowiezie pasażerów z dworca autobusowego w Kłodzku do Stronia Śląskiego, fot. Koleje Dolnośląskie

Podróż z Wrocławia do Lądka-Zdroju od dzisiaj (5.09.2022) będzie możliwa dla pasażerów. Z Dworca Głównego we Wrocławiu pociąg Kolei Dolnośląskich dowiezie nas do stacji Kłodzko Miasto. Po dotarciu na dworzec kolejowy będzie trzeba udać się na dworzec autobusowy w Kłodzku. Stamtąd będzie wyjeżdżać autobus w kierunku Stronia Śląskiego.

Nowe połączenie autobusowe

Od 5 września realizowane są połączenia autobusowe w relacji Kłodzko Miasto – Stronie Śląskie przez Krosnowice Kłodzkie, Żelazno, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój i Lądek Stójków. 35 – kilometrowa trasa będzie pokonywana przez autobusy niskopodłogowe w niecałą godzinę.

– Autobusy z Kłodzka (dworzec autobusowy) do stacji Stronie Śląskie PKS wyjeżdżają o 5:46, 7:50, 9:40, 12:10, 14:50, 17:00 i 18:50.

– Autobusy ze stacji Stronie Śląskie PKS do Kłodzka (dworzec autobusowy) wyjeżdżają o 6:46, 8:46, 10:46, 13:46, 15:50, 17:56, 20:36.

Wykluczenie komunikacyjne Lądka- Zdroju

Lądek-Zdrój w pewnym okresie został pozbawiony zarówno połączeń autobusowych, jak i kolejowych. O wykluczeniu komunikacyjnym opowiadał nam burmistrz Lądka-Zdroju — Roman Kaczmarczyk. W lipcu informował on o działaniach podjętych przez samorząd, których celem było, aby komunikacja wróciła do miasta. Z burmistrzem Stronia Śląskiego spotykali się zarówno z marszałkiem województwa dolnośląskiego, jak i przedstawicielami PKP i Ministerstwa Infrastruktury. Długo nie było widać jednak odzewu w tej sprawie. Nadal pod znakiem zapytania stoi utworzenie połączenia kolejowego na odcinku do Stronia Śląskiego, które zostało zlikwidowane 14 lat temu. Od tego czasu podróż do Lądka-Zdroju możliwa jest tylko drogą asfaltową, która niestety nie jest najlepszej jakości.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI