10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

„Ławka Polska” stanęła przed dworcem głównym. Kosztowała 100 tysięcy zł.

WARTO PRZECZYTAĆ

We wtorek, 6 września, przed dworcem głównym stanęła jedna z kontrowersyjnych biało-czerwonych ławek w kształcie konturu Polski. To jedna z 16 instalacji, które staną w całym kraju, po jednej na każde województwo. Obowiązuje 15-punktowy regulamin korzystania z ławki. Jakie wymogi trzeba spełnić, by móc na niej usiąść?

Pomysł realizowany jest na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego. Instalacje to część akcji reklamowej, promującej Polskę oraz inwestycje BGK.

Jedna ławeczka warta jest 100 tys. zł.

Ze względu na swoją wagę i wielkość ławki kwalifikują się jako mała architektura. Pojedynczy obiekt ma wysokość 4 metrów, szerokość 3,3 m i głębokość 2 m oraz waży 5 ton.

Koszt wyprodukowania jednej instalacji to 100 tys. zł netto. Internauci nie kryją swojego oburzenia związanego z inwestycją. Mieszkańcom Wrocławia nie podoba się również umiejscowienie ławki, twierdzą, że prezentuje się mało estetycznie i wizualnie niszczy teren przed dworcem.

Regulamin korzystania „Ławki Polski”

O ławkach zrobiło się głośno za sprawą 15-punktowego regulaminu i instrukcji korzystania z niej. Na ławce można usiąść maksymalnie w 3 osoby, bez zwierząt. Dzieci do lat 12 usiąść na ławce mogą jedynie z osobą dorosłą. Nie można zabierać na nią środków transportu takich jak np. rower. Zabronione jest palenie papierosów, także elektrycznych.

Regulamin głosi również, że na ławkę można wejść tylko po schodach, trzymając się poręczy oraz korzystać można z niej jedynie w pozycji siedzącej, opierając się o oparcie. Osoby czekające na skorzystanie z ławki zobligowane są do ustawienia się w kolejce w odległości 1,5 metra poza obrębem instalacji.

W razie nieprzestrzegania regulaminu użytkownik może zostać wyproszony oraz mogą zostać wyciągnięte wobec nich konsekwencje na gruncie obowiązujących przepisów prawa.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI