3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Legendy polskiego rocka na Partynicach. 29 lipca rozpoczyna się festiwal ROCKOWIZNA [LINE-UP, BILETY, DOJAZD]

WARTO PRZECZYTAĆ

Już w najbliższy weekend na mieszkańców czekać będą trzy dni koncertów największych gwiazd polskiego rocka. KULT, Ørganek, Strachy na Lachy to tylko część zespołów, które zaprezentują się na scenie Toru Wyścigów Konnych.

Fot. Visual Production

Od piątku do niedzieli codziennie o godzinie 19:00 będą odbywać się koncerty na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Na miejscu dostępna będzie dla odwiedzających strefa gastronomiczna. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne w sprzedaży.

Artyści

KULT – ikona polskiego rocka na czele z charyzmatycznym wokalistą –  Kazikiem Staszewskim. Od 40 lat koncertują na polskiej scenie muzycznej. Nie boją się w swoich utworach opowiadać o gorzkiej rzeczywistości i chętnie poruszają istotne społecznie tematy. Ich utwory to m.in. „ Arahja”, Gdy nie ma dzieci”, „Po co wolność” czy „Wódka”.

Kasia Kowalska – wokalistka i kompozytorka. Autorka wielu przebojów m.in.: „Prowadź mnie”, „A to co mam”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „To co dobre”, „Być tak blisko”.

Ørganek – polski zespół muzyczny wykonujący rock alternatywny, powstały w 2013 roku z inicjatywy Tomasza Organka. Znani są z takich utworów jak: „Wiosna”, „Głupi ja”, czy „Missisipi w ogniu”.

Strachy na Lachy – zespół założony w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka. Wylansowali wiele hitów, m.in. „Piła tango”, „Czarny chleb i czarna kawa” oraz „Dzień dobry, Kocham Cię”. 1 października 2021 roku wydali nowy album „Piekło”. Płyta już pokryła się złotem.

IRA – zespół, który powstał w 1987 roku w Radomiu. Autorzy przebojów takich jak „Dlaczego nic”, „Taki sam”, „Nie zatrzymam się”, „Parę chwil”, „Ikar”, „Mój dom”, „Wiara”, „Powtarzaj to”, „Wybacz”, „Nie daj mi odejść”.

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. W 2014 roku ich największy przebój „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.

Zobacz również:  W niedzielę kolejna edycja Moto Mikołajów! Motocykliści wręczą prezenty dzieciom

Róże Europy – zespół rockowy założony w 1983 roku. Kapela zaczęła być dostrzegana dzięki występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Najpopularniejszą płytą zespołu był krążek „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się ich największy przebój – „Jedwab”.

LINE- UP

29.07.2022: IRA 35-lecie, SZTYWNY PAL AZJI, RÓŻE EUROPY

30.07.2022: KULT

31.07.2022: ØRGANEK, KASIA KOWALSKA, STRACHY NA LACHY

Bilety

Bilety jednodniowe są w cenie 109 zł za miejsca standardowe oraz 139 zł za miejsca VIP. Karnet dwudniowy kosztuje 179 zł (standard) – 219 zł (VIP). Ceny biletów za karnet trzydniowy wynoszą 249 zł (standard) 299 zł (VIP). Zakup możliwy jest przez stronę: https://visualproduction.pl/rockowizna-festiwal-wroclaw/

Transport

Tramwaj

Tramwaje nie dojeżdżają bezpośrednio na Partynice, jednak można dojechać nimi do przystanku Krzyki lub na ul. Przyjaźni i stamtąd przesiąść się do autobusu. Tramwaj nr 2 i 6 dojeżdża do pętli Krzyki, a z Krzyków można pojechać autobusem 113 lub 612  do przystanku Wrocław Partynice. Tramwaj nr 7 i 17 zatrzymuje się natomiast przy ul. Przyjaźni. Na tym przystanku można przesiąść się w autobus 113  i wysiąść przy przystanku Wrocław Partynice.

Autobus

Autobusy jeżdżą bezpośrednio na przystanek Wrocław Partynice i rondo Św. Ojca Pio, które znajdują się blisko Toru Wyścigów Konnych. Z Dworca Głównego lub Autobusowego jedzie autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice). Z centrum (Pl. Jana Pawła II) jadą autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio).

Rower

Na Partynicach znajdują się stojaki na rowery, więc można dostać się na miejsce również tym środkiem komunikacji.

Samochód

Samochód można zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice). Liczba miejsc jest ograniczona (300 miejsc).

Pociąg

Kolejami Dolnośląskimi można dojechać na przystanek Wrocław-Partynice, który zlokalizowany jest tuż obok Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3