13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Legnica: 22 sierpnia rozpocznie się remont ulicy Pocztowej

WARTO PRZECZYTAĆ

Dziurawa ulica w Legnicy wreszcie doczeka się renowacji. Prace mają ruszyć w poniedziałek. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły!

Przebudowa z rozbudową ul. Pocztowej. Fot. materiały prasowe

Firma Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane zapowiedziała remont ulicy Pocztowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 22,5 mln zł. Na tę inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości około 5 mln zł od Rządowego Programu Polski Ład.

Problemy z przetargiem

Przetarg ogłaszany był trzy razy. W dwóch pierwszych przypadkach oferty firm przekraczały możliwości finansowe miasta. Jednak rada miejska na wniosek prezydenta wyraziła zgodę na korekty w Wieloletnim Planie Finansowym i budżecie miasta. Dzięki temu inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana.

Co się zmieni?

W ramach remontu planowana jest wymiana sieci podziemnych, oświetlenia, remont chodników, wytyczenie dróg rowerowych oraz budowa nowej zatoki autobusowej od strony dworca. Obydwa przystanki zostaną przeniesione z drugiej strony kładki.

Utrudnienia w ruchu

W planach remontu przewidziano rozbiórkę wyspy dzielącej na ulicy Pocztowej w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicami: Nowa, Piastowska, Brama Głogowska. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach jedną jezdnią. Po zakończeniu tych prac rozpocznie się przebudowa skrzyżowania: Piastowska, Pocztowa, Nowa, Brama Głogowska.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI