Ładowanie

Ruszyła kampania wyborcza Arkadiusza Sikory, kandydat na posła i „jedynki” z listy „Lewicy”, z okręgu nr 1 w Legnicy. W poniedziałek w Lubinie zbierano podpisy poparcia dla działacza.

Legnica: Arkadiusz Sikora z Lewicy rozpoczął zbiórkę podpisów

16 sierpnia, 2023

Ruszyła kampania wyborcza Arkadiusza Sikory, kandydat na posła i „jedynki” z listy „Lewicy”, z okręgu nr 1 w Legnicy. W poniedziałek w Lubinie zbierano podpisy poparcia dla działacza. fot. Arkadiusz Sikora Lewica Facebook

Ruszyła kampania wyborcza Arkadiusza Sikory, kandydat na posła i „jedynki” z listy „Lewicy”, z okręgu nr 1 w Legnicy. W poniedziałek w Lubinie zbierano podpisy poparcia dla działacza.

15 października odbędą się wybory parlamentarne, podczas których Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Do 6 września ugrupowania mogą zgłaszać listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Aby zarejestrować w okręgu listę wyborczą, konieczne jest zebranie co najmniej 5 tysięcy podpisów. Dolnośląska Lewica już rozpoczęła kampanię wyborczą. „Jedynką” w okręgu nr 1 z siedzibą w Legnicy został Arkadiusz Sikora, wieloletni działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Dolnym Śląsku.

– Kampania wyborcza rusza pełną parą, będzie się działo na Dolnym Śląsku. Będziemy chcieli poruszyć nie tylko tematy ogólnokrajowe, ale także te lokalne, ważne dla mieszkańców tego regionu. Dotyczące nie tylko byłego województwa legnickiego, ale również byłego województwa jeleniogórskiego – skomentował Arkadiusz Sikora dla portalu miedziowe.pl. –Mamy propozycje programowe z zakresu tematów socjalnych i gospodarczych. To jest bardzo dobrze rozwijający się obszar gospodarczy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w kraju. Mamy Zagłębie Miedziowe, mamy KGHM, kopalnie Turów, które są lokomotywami napędowymi polskiej gospodarki i chcemy, żeby tak zostało – dodał.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Program wyborczy Dolnośląskiej Lewicy

Arkadiusz Sikora zapowiada, że jego ugrupowanie zajmie się problemem nielegalnych wysypisk śmieci. W tym celu kandydat na posła z listy „Lewicy” z okręgu nr 1 złożył pismo w do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o utworzenie Dolnośląskiego Klasteru Śmieciowego, którego zadaniem będzie monitoring odpadów.  W programie wyborczym Dolnośląskiej Lewicy znalazły się też tematy związane transformacją energetyczną obszaru Bogatyni i Zgorzelca oraz “podatkiem od wydobycia niektórych kopalin” na terenie Zagłębia Miedziowego.

Tagi