Ładowanie

Legnica: Chuca wypożyczony do Hiszpanii

16 lipca, 2023

Pomocnik Victor Moya Martinez na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupu zasila hiszpański klub Racing Club de Ferrol, który w nadchodzącym sezonie występować będzie w Segunda División. Jednocześnie „Chuca” przedłuża swoją umowę z Miedzią Legnica do 30 czerwca 2025 roku.

26-letni Hiszpan trafił do Miedzi pod koniec sierpnia 2021 roku, mocno przyczyniając się do awansu zielono-niebiesko-czerwonych do PKO Bank Polski Ekstraklasy. W premierowym sezonie w zespole znad Kaczawy rozegrał 24 ligowe i pucharowe spotkania, zdobywając 5 bramek i notując 4 asysty. Miniony sezon piłkarskiej elity zakończył z 30 występami i 6 golami. Rozegrał też mecz w Fortuna Pucharze Polski.

„Chuca” przepracował z legniczanami okres przygotowawczy przed startem sezonu 2023/2024, jednak tuż przed jego zakończeniem Racing Club de Ferrol doszedł z Miedzią do porozumienia w sprawie rocznego wypożyczenia z możliwośćią wykupu. Jednocześnie Victor Moya Martinez przedłużył swój kontrakt z Miedzią do końca czerwca 2025 roku.

źródło: miedzlegnica.eu