9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Legnica: Miasto otrzymało dotację na wyposażenie Domu Opieki nad Matką z Dzieckiem

WARTO PRZECZYTAĆ

Legnica zdobyła kolejne dofinansowanie na wyposażenie i zakup sprzętu do powstającego Domu Opieki nad Matką z Dzieckiem przy ul. Przemysłowej. Wcześniej na tę inwestycję miasto otrzymało 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Obecnie na budowie Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem prace są bardzo zaawansowane. Budynek jest wzniesiony w stanie surowym. Roboty koncentrują się wewnątrz. Jak informuje wydział inwestycji miejskich prace przebiegają zgodnie z planem. Planuje się ich zakończenie w maju br.

Dla naszego  miasta to ważna społecznie inwestycja.  W tym domu stworzymy tymczasowe  miejsce pobytu dla potrzebujących pomocy i schronienie kobiet z dziećmi, do czasu uregulowania swojej sytuacji i polepszenia warunków bytowych. Za pomoc przy ubieganiu się o te środki dziękuję poseł Ewie Szymańskiej i Krzysztofowi Kubów, sekretarzowi stanu w KPRM – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.  

Zakres prac

Zakres prac obejmuje budowę nowego obiektu, składającego się z dwóch brył: parterowej o kształcie trójkąta i trzykondygnacyjnej prostopadłościennej, połączonego z istniejącym budynkiem Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem oraz zagospodarowanie terenu.

W obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 970 m2, zaplanowano m.in.: 17 pokoi mieszkalnych przeznaczonych dla matek z dziećmi (jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych), dwie świetlice, pokój terapii, pokój psychologa, wózkownię i windę, stołówkę z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne dla pracowników, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.  Inwestycja obejmuje także nawierzchnię z kostki betonowej, układ komunikacyjny i miejsca parkingowe, zasilanie w media, kanalizację sanitarną i deszczową.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI