6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Legnica: Miasto przygotowało dla dzieci atrakcyjną ofertę na ferie. Sprawdź szczegóły

WARTO PRZECZYTAĆ

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy przygotował wyjątkową ofertę ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Co w programie?

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy poinformowało, że w okresie ferii zimowych w terminie od 13 do 24 lutego dla uczniów szkół podstawowych zostaną zorganizowane półkolonie. Organizatorami wypoczynku są Szkoły Podstawowe nr 1, 4,7,9 oraz Zespół Placówek Specjalnych (wyłącznie dla uczniów szkoły). Dodatkowo Młodzieżowe Centrum Kultury będzie prowadziło otwarte zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży z Legnicy.

Opłata za 1 dzień uczestnictwa w półkolonii wynosi 30 zł (udział w turnusie dziesięciodniowym to koszt 300 zł). Uczniowie posiadający aktualną decyzję MOPS i korzystający z bezpłatnych obiadów na półkolonie kwalifikowani są w pierwszej kolejności. Udział tych uczniów w półkoloniach jest bezpłatny. Półkolonie będą odbywały się również w Zespole Placówek Specjalnych, ul. Mazowiecka 3 dla uczniów  tej szkoły. Dyrektorzy szkół, w których organizowane są ferie zimowe udostępniają dla dzieci świetlice szkolne, sale gimnastyczne i komputerowe, boiska szkolne. Planowane są także wycieczki autokarowe i zajęcia w plenerze. Zajęcia w czasie wolnym od nauki to przede wszystkim zapewnienie dzieciom aktywnego wypoczynku oraz propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu wobec powszechnego obecnie świata gier komputerowych. Z tej oferty skorzysta ponad 400 uczniów.

Szczegóły dotyczące prowadzonych zajęć w okresie trwania półkolonii w szkołach przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa nr 1

Uczestnicy mają zapewnionych wiele atrakcji, m. in. udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych: zajęcia sportowe (wyjścia na basen), zajęcia z programowania z robotami PHOTON, zajęcia z grafiki komputerowej, robotyki, zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, muzyczne (zabawa karnawałowa), spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i warsztaty ratownictwa medycznego. Dodatkowo planowane są wyjścia do kina Helios i Teatru Dramatycznego im. H. Modrzejewskiej oraz wycieczka autokarowado Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu.

Szkoła Podstawowa nr 4

Dla dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez szkołę zaplanowano: wycieczki autokarowe całodniowe  do Centrum Aktywnej Edukacji w Wałbrzychu – Explorapark, warsztaty artystyczne – wioska indiańska, zajęcia rekreacyjne na basenie „Bąbelek”, zajęcia sportowe w sali gimnastycznej i boisku szkolnym oraz na ściance wspinaczkowej, spotkania ze strażakami i funkcjonariuszami straży miejskiej pod hasłem „BEZPIECZNE FERIE”, wyjście do  kina Helios (zgodnie z aktualnym repertuarem), wyjście do Biblioteki Publicznej.

Zobacz również:  Świdnica: Ponad 720 tysięcy złotych dla świdnickich seniorów

Szkoła Podstawowa nr 7

Na uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 7 w Legnicy czeka wiele atrakcji, między innymi: wycieczka autokarowa do Wrocławia i Myśliborza, wyjście do kina, sali zabaw, udział w warsztatach organizowanych przez Teatr Muzyczny, Muzeum Miedzi, Straż Miejską w Legnicy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Odbędzie się bal karnawałowy oraz liczne zajęcia sportowe, konkursy, spotkanie z iluzjonistą.

Szkoła Podstawowa nr 9

Uczestnicy mają zapewnionych wiele atrakcji, m. in. zajęcia sportowe ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej, boisku szkolnym oraz szkolnym placu zabaw, zajęcia i konkursy muzyczne, taneczne i plastyczne, karaoke. Wyjścia do kina Helios, na koncerty do Biblioteki Publicznej oraz warsztaty artystyczne i zwiedzanie aktualnych wystaw w Muzeum Miedzi. Wycieczki dydaktyczno-rekreacyjne do Fabryki Ceramiki „Manufaktura” w Bolesławcu.

Młodzieżowe Centrum Kultury

Młodzieżowe Centrum Kultury przygotowało ofertę ciekawych zajęć i  warsztatów dla dzieci i młodzieży z miasta Legnicy, m. in. taneczne (HIP-HOP, taniec współczesny), ceramiczne, wokalno – instrumentalne, teatralne, plastyczne, tenis stołowy.

Wszystkie proponowane formy mają charakter zajęć otwartych, są nieodpłatne i prowadzone przez nauczycieli zatrudnionych w MCK. Zajęcia odbywać się będą w dwóch budynkach – przy ul. Mickiewicza i Rataja, aby w pełni wykorzystać pracownie, jakimi dysponuje MCK.

Zespół Placówek Specjalnych

Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy organizuje półkolonie wyłącznie dla uczniów szkoły.  Wśród atrakcji zaplanowano: wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów – warsztaty tematyczne w Rzeszówku, warsztaty w pracowni artystycznej wrażliwości w Jaworze, wyjście do kina, zajęcia warsztatowe w Muzeum Miedzi, zajęcia taneczne i wokalne na terenie szkoły – zumba, karaoke, zajęcia plastyczne i ruchowe na świeżym powietrzu.

Źródło: UM Legnicy

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI