Ładowanie

Legnica: Miedź powróciła do treningów

20 czerwca, 2023

Zawodnicy Miedzi Legnica w poniedziałek spotkali się po raz pierwszy pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego, inaugurując przygotowania do sezonu 2023/2024 Fortuna I ligi. W zajęciach uczestniczyło 24 zawodników, w tym 4 młodzieżowców.

Piłkarze mają już za sobą testy medyczne oraz pierwsze testy motoryczne. Co ciekawe, do 30 czerwca lub do momentu znalezienia nowych klubów z drużyną trenować będą Szymon Matuszek i Angelo Jose Henriquez Iturra. Z kolei na testach w zespole pojawił się 23-letni środkowy pomocnik Mateusz Ciapa z niemieckiego 1. FC Phönix Lübeck. 

W treningu uczestniczyli także powracający z wypożyczeń Filip Balcewicz, Ruben Hoogenhout i Mehdi Lehaire oraz stanowiący w minionym sezonie o sile drugiej drużyny Emmanuel Agbor, Wiktor Bogacz i Szymon Zalewski. 

– Jesteśmy po pierwszym, wprowadzającym treningu. Zaczęliśmy od testów medycznych oraz pierwszych testów motorycznych. W najbliższych dniach zaczniemy skupiać się nad tym, jak chcemy grać w przyszłym sezonie oraz jaką Miedź chcemy widzieć w pierwszych kolejkach. Doszło do wielu zmian w kadrze. Cały tygodniowy mikrocykl jest więc zorientowany na to, by od początku zgrywać ze sobą zespół. Zamierzamy być gotowi na pierwszą kolejkę. Każdy z czterech mikrocyklów będziemy kończyć sparingiem. Skupimy się głównie na zgrywaniu drużyny i taktyce. Codziennie będziemy kłaść nacisk na inne akcenty taktyczne. Będziemy trenować bardzo intensywnie, bo taką Miedź chcemy widzieć również na ligowych boiskach – powiedział trener Radosław Bella

Plan przygotowań Miedzi do sezonu 2023/2024:

  • 19 czerwca: rozpoczęcie przygotowań,
  • 24 czerwca: sparing z KGHM Zagłębiem (Lubin),
  • 1 lipca: sparing ze Śląskiem (Wrocław),
  • 3-8 lipca: obóz przygotowawczy w Wałbrzychu,
  • 5 lipca: sparing z Sandecją Nowy Sącz (Wałbrzych),
  • 8 lipca: sparing z Odrą Opole (Wałbrzych),
  • 15 lipca: sparing z KKS Kalisz (Legnica),
  • 21 lipca: start Fortuna 1 Ligi.

W planach jest także towarzyski pojedynek z Karkonoszami Jelenia Góra.

źródło: miedzlegnica.eu