13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Legnica: Mieszkańcy mają dość. Będą protestować przeciwko trucicielom Odry

WARTO PRZECZYTAĆ

W sobotę, 20 sierpnia o godzinie 13:00 odbędzie się protest w sprawie zanieczyszczenia Odry. Przy fontannie Neptuna mogą zebrać się wszyscy, którzy sprzeciwiają się bierności organów rządzących i chcą walczyć o lepszą ochronę środowiska.

fot. plakat organizatorów protestu

Wydarzenie organizuje legnicka grupa Młodzieży Wszechpolskiej. Hasło ich pikety to „Stop trucicielom Odry”. Nawołują, by rząd podjął działania w sprawie zatrucia rzeki, a zbrodniarze, którzy doprowadzili do tego stanu rzeczy, wzięli odpowiedzialność za katastrofę ekologiczną.

„Zatruto Odrę. Od 26.07 wyłowiono tony śniętych ryb. Tymczasem organy państwowe odpowiedzialne za ochronę środowiska nie potrafią podjąć realnych działań, a zawiadomienie do prokuratury złożono dopiero po wybuchu burzy medialnej. Nie ma naszej zgody na taki stan rzeczy. Środowisko naturalne to dziedzictwo narodowe, które powinno być chronione. 20 sierpnia na ul. Najświętszej Marii Panny 39 (obok Fontanny Neptuna) odbędzie się manifestacja wyrażająca sprzeciw wobec obecnej sytuacji. Bądź tam razem z nami! Chodzi o nasze wspólne dobro!” – można przeczytać w komunikacie organizatorów.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI