Ładowanie

Legnica: Policjanci zatrzymali mężczyznę za znieważenie i zniszczenie flagi Francji

18 maja, 2024

Policja zatrzymała mężczyznę, który znieważył flagę Francji. /Fot. UM Legnicy

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znieważył i uszkodził flagę Republiki Francuskiej na Placu Pastora Meisslera.

Do incydentu doszło, gdy nietrzeźwy 29-letni legniczanin ściągnął z masztu flagę, którą następnie uszkodził i znieważył. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał mężczyznę, który w momencie interwencji był agresywny i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, tłumacząc się upojeniem alkoholowym i brakiem pamięci o zdarzeniu.

Prezydent o sprawie

Prezydent Legnicy Maciej Kupaj zdecydowanie potępił takie zachowanie i jednocześnie pochwalił szybkie i sprawne działanie policji. Podkreślił również znaczenie reakcji świadka, który nie był obojętny i poinformował policję o incydencie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za znieważenie i zniszczenie flagi państwowej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Tagi