9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Legnica: Przed nami Pierogowy Festyn. A na nim gry, występy i konkursy

WARTO PRZECZYTAĆ

15 sierpnia na Zakaczawiu odbędzie się Pierogowy Festyn. Podczas niego rozegrają się mistrzostwa w lepieniu pierogów. Trwają zapisy dla ochotników rozgrywek. Co jeszcze jest w planach na ten dzień?

Pierogowe święto w Legnicy! Kto powalczy o tytuł mistrza w lepieniu pierogów?

W poniedziałek (15.08) obchodzone jest Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia w Legnicy odbędzie się Pierogowy Festyn. Z tej okazji miasto zaplanowało wiele atrakcji dla mieszkańców. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 na Zakaczawiu.

Atrakcje podczas festynu

Podczas Pierogowego Festynu odbędą się występy artystyczne, animacje, konkursy z nagrodami, a także zabawy rekreacyjne i wiele innych gier. Dzieciom czas umili malowanie buziek i dmuchańce. Na miejscu dostępna będzie słodka gastronomia, kiełbaski z grilla, stoiska z rękodziełem i regionalnymi wyrobami.

Mistrzostwa w lepieniu pierogów

O godz. 17:00 odbędą się XV Mistrzostwa Legnicy w lepieniu pierogów. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są do piątku 12 sierpnia osobiście w biurze OSiR przy ul. NMP 7,  bądź e-mailem na adres: ci@osir.legnica.eu. Maksymalnie 10 osób może wziąć udział w zawodach.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI