-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Legnica: Santiago Naveda piłkarzem Miedzi

WARTO PRZECZYTAĆ

21-letni meksykański defensywny pomocnik Santiago Naveda podpisał kontrakt z Miedzią. Utalentowany piłkarz trafił do legnickiej drużyny na zasadzie wypożyczenia ze słynnego Club de Fútbol América.

Naveda przygodę z piłką rozpoczynał w La Herradura FC. Następnie przeniósł się do Club de Fútbol América, mieszczącego się w stołecznym mieście Meksyk i występującego na słynnym obiekcie Estadio Azteca. Młody piłkarz ma na koncie 28 występów, bramkę i asystę w piłkarskiej elicie Meksyku oraz 4 występy w Lidze Mistrzów CONCACAF, w której ze swoim zespołem w 2021 roku zajął drugie miejsce. Regularnie występuje też w młodzieżowych reprezentacjach Meksyku.

– To agresywny, dynamiczny i mobilny piłkarz, z niezłym odbiorem i dobrym rozegraniem. Jest to młody chłopak, co również miało wpływ na to, że zdecydowaliśmy się sięgnąć po tego gracza. Poszukiwaliśmy „szóstki” do rywalizacji. Liczymy na to, że będzie przysłowiowym brakującym ogniwem w naszej drużynie – charakteryzuje trener Wojciech Łobodziński.

źródło: miedzlegnica.eu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI