3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Legnica: Spotkanie ze znanym krytykiem i pisarzem Tomaszem Raczkiem

WARTO PRZECZYTAĆ

1 września w legnickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się autorskie spotkanie ze znanym krytykiem filmowym i pisarzem Tomaszem Raczkiem.

Już w najbliższy czwartek w legnickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się autorskie spotkanie z krytykiem oraz pisarzem Tomaszem Raczkiem. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 17:00, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Tomasz Raczek to rytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2.

Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3