10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Legnica: Stołówki szkolne zostały zmodernizowane

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 1 września tego roku szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić uczniom jeden gorący posiłek w ciągu dnia i stworzyć możliwość jego spożycia w czasie pobytu w szkole. Korzystanie z posiłków jest dobrowolne i odpłatne.

Gmina Legnica od 2019 r. rozpoczęła działania mające na celu realizację powyższych zapisów Ustawy prawo oświatowe.

W pomieszczeniach kuchennych i jadalniach w legnickich szkołach dokonywano niezbędnych remontów. Prace modernizacyjne dotyczyły m.in: prac malarskich, kładzenie płytek ściennych i podłogowych, wymiany stolarki okiennej i oświetlenia oraz montaż tak ważnej wentylacji. Dodatkowo zakupiono nowoczesny sprzęt kuchenny.

Warto wspomnieć, że stołówki zostały wyposażone między innymi w piece konwekcyjno-parowe, szafy chłodnicze, kuchenki i patelnie elektryczne. Zakupiono również zmywarko-wyparzarki oraz stoliki i krzesełka.

W latach 2019 – 2021 zmodernizowano i doposażono 8 stołówek – w Szkole Podstawowej Nr 1, Nr 2, Nr 4, Nr 6, Nr 7, Nr 9, Nr 18, Nr 19 oraz 3 jadalnie – w Szkole Podstawowej Nr 10, Nr 16, Nr 20 w Zespole Szkół Integracyjnych.
Koszt wymienionych wyżej prac to prawie 900 tys. zł, w tym 715 tys. zł pochodziło z dotacji otrzymanej w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Obecnie kończą się prace remontowe w Szkole Podstawowej Nr 5 i w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4. Wartość tych prac wyniesie ogółem 100 tys. zł. Przypomnieć należy, że w każdym roku szkolnym z posiłków w szkołach podstawowych korzysta około 35 proc. uczniów szkół.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI