10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Legnica: Szeliga koordynatorem Metodologii Szkolenia w AP Miedzi

WARTO PRZECZYTAĆ

Maciej Szeliga, właściciel Futbologiki, został Koordynatorem Metodologii Szkolenia w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica wciąż prężnie się rozwija. Do grona specjalistów pracujących pod jej szyldem dołączył Maciej Szeliga, którego dzieckiem jest Futbologika, jeden z partnerów legnickiej Akademii Miedzi. Maciej Szeliga jest cenionym w kraju specjalistą w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz byłym zawodnikiem. W Akademii Miedzi będzie pełnił rolę Koordynatora Metodologii Szkolenia.

– Podstawowym fundamentem akademii są przede wszystkim ludzie. Dlatego wykonujemy kolejny krok w rozwoju naszego projektu. Od ponad półtora roku tworzymy kadrę, która jest oparta przede wszystkim na pełnoetatowych trenerach. Rok temu rozpoczęliśmy współpracę ze Szkółką Techniki Fundamentalnej, która jest naszym partnerem w metodologii szkolenia. W naszym mniemaniu są to najlepsi specjaliści w Polsce pod kątem technicznego rozwoju indywidualnego zawodników. Wykonujemy teraz kolejny krok w budowaniu naszego projektu, którym jest współpraca z Maciejem Szeligą, który został Koordynatorem Metodologii Szkolenia w Akademii Miedzi. Będzie on odpowiedzialny za całą metodologię szkolenia, czyli sposób w jaki będziemy wpływać na naszych zawodników. Będzie również prowadził cotygodniowe szkolenia naszych trenerów – mówi Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.

– Bardzo się cieszę, że nasze drogi się spotkały. Skupimy się przede wszystkim na rozwoju sztabu szkoleniowego. Jeśli nasi trenerzy będą lepsi, to przełoży się to na lepszy rozwój zawodników. To nasz główny cel. Poza tym chcemy rozwijać standaryzację procesu treningowego. Moim zadaniem zgodnie z ideą Futbologiki jest spojrzeć na szkolenie z trochę innej strony. Przede wszystkim chcemy rozwijać mądrość zawodników oraz umiejętności kreowania przez nich gry – dodaje Maciej Szeliga.

– Chcemy wzajemnie oddziaływać na siebie aby wspólnie się rozwijać. Warsztaty szkoleniowe, które prowadzę w Miedzi, mają formę rozmowy i wymiany spostrzeżeń. Informacja zwrotna od trenerów jest dla mnie bodźcem do rozwoju i traktuję to jako bardzo duży plus. Wspólnie tworzymy grupę trenerów, która na siebie oddziałuje i to sprawia, że wszyscy razem się rozwijamy – wyjaśnia Maciej Szeliga.

Zobacz również:  Nowe kamery na przejazdach kolejowych we Wrocławiu. Gdzie będą kontrolować?

Źródło: miedzlegnica.eu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI