Ładowanie

Legnica: Trwa rekrutacja na studia w Collegium Witelona

Redakcja tuDolnySlask.info 5 czerwca, 2023

Trwa rekrutacja na studia w Collegium Witrlona. /Fot. UM Legnicy

W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa – wiodącej w kraju uczelni wyższej kształcącej praktycznie – rozpoczęła się rekrutacja na studia, na rok akademicki 2023/24.

Nabór trwa w Legnicy i w filii Uczelni we Wrocławiu. Studia są bezpłatne, skierowane nie tylko do maturzystów,  ale też do osób już aktywnych zawodowo – dzięki specjalnej formule „Ucz się i pracuj”. Nowym kierunkiem uruchomionym przez uczelnię (w Legnicy i we Wrocławiu) jest bardzo popularna psychologia.

Proponowane kierunki

Uczelnia oferuje w Legnicy aż 22 kierunki, prowadzone przez: Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. To studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, podyplomowe. Odbywające się w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz nowatorskiej formule „Ucz się i pracuj” – to forma bezpłatnych, stacjonarnych studiów, dostosowana do możliwości osób aktywnych zawodowo. Zajęcia odbywają się popołudniami, w weekendy, w połączonych formułach nauki: stacjonarnej i online, co pozwala na studiowanie osobom już pracującym.

W filii we Wrocławiu Collegium Witelona oferuje cztery kierunki kształcenia, za to  bardzo mocne, w zawodach zapewniających absolwentom już na starcie dobrą pozycję na rynku pracy. To: prawo, psychologia, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Studia kończą się zdobyciem tytułu magistra. Podobnie jak w Legnicy – studia w filii Witelonki we Wrocławiu są bezpłatne, z możliwością wyboru kształcenia „Ucz się i pracuj”.

Collegium Witelona znajduje się w krajowej czołówce kształcących praktycznie Uczelni wyższych m.in. dzięki temu, że reaguje na bieżące potrzeby rynku pracy w regionie i dostosowuje kierunki kształcenia do oczekiwań pracodawców.  Uczelnia dba też o jak najlepsze relacje z otoczeniem biznesowym, współpracując z wiodącymi pracodawcami, działającymi np. w specjalnych strefach ekonomicznych (czyli niejednokrotnie ze światowymi koncernami) czy z wiodącymi na Dolnym Śląsku placówkami służby zdrowia (w Legnicy, Wrocławiu, Bolesławcu), służbami ratowniczymi, urzędami itp. Dzięki temu studenci Collegium Witelona mają zapewnione praktyki, a następnie miejsca pracy u najlepszych pracodawców.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Legnica: W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej małżeństwa świętowały Złote Gody

Proponujemy naszym studentom takie kierunki kształcenia, po których ukończeniu z łatwością odnajdą się na rynku pracy, w dobrych zawodach  – mówi dr Karol Rusin, prof. CWUP, prorektor ds. rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

W skutecznym kształceniu studentów Collegium Witelona wykorzystuje m.in. nowoczesne pracownie, których pozazdrościć mogą Uczelni nawet największe ośrodki akademickie w kraju. Chodzi m.in. o Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej,  Pracownię Wirtualnej Rzeczywistości, Laboratorium Kobotyki, pracownię dronów, Salę Symulacji Rozpraw Sądowych itp.

Kadrę wykładowców Collegium Witelona stanowią w większości  praktycy – czyli osoby aktywne zawodowo w branżach, o których wiedzę przekazują studentom.

– Nie ma lepszego źródła wiedzy o danej pracy niż praktyk, który wykonuje na co dzień dany zawód – podkreśla dr Karol Rusin.

Aby zarejestrować się na studia w Collegium Witelona, wystarczy wejść na strony: rekrutacja.collegiumwitelona.pl lub studiujwewroclawiu.pl

Można tam zapisać się na studia drogą elektroniczną oraz znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Collegium Witelona zaprasza!

Uczelnia jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

 Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

Tagi